AKP'li Metiner: Kayseri Türkiye'nin Pensilvanyası'dır


yayincilar/haber-oku/haber-okux60.jpg Kaynak: Haber Oku
AKP'li Metiner: Kayseri Türkiye'nin Pensilvanyası'dır

Kayseri’nin yerel TV kanallarından Kent Türk Televizyonu’nda canlı yayına katılan AKP eski milletvekili Mehmet Metiner, FETÖ ile mücadele verilmeye devam edildiğini belirterek, “Açık söylüyorum Kayseri Türkiye’nin Pensilvanya’sıdır. Amerika’da Pensilvanya Türkiye için ne ifade ediyorsa işte Kayseri’de bu manada Türkiye’nin Pensilvanya’sıdır. O nedenle burada verilen mücadele çok önemlidir” dedi. Programın sunucusunun 'AKP FETÖ'nün siyasi ayağına dokunmadı?'' sorusuna Metiner, 'Dokunduk, ama o kadar çok var ki... her yerde varlar.' ifadelerini kullandı..

Takip Et

Kent Türk Televizyonu'nda canlı yayında gazeteci İlter Sağırsoy'un sorularını yanıtlayan Mehmet Metiner, “Kayseri Türkiye'nin Pensilvanyası'dır. Orada ne oluyor bitiyor hepsini biliyorum. Kayseri'de eski Emniyet Müdürü İbrahim Kulular döneminde FETÖ ile çok ciddi mücadele verildi. FETÖ ile mücadele öyle her babayiğidin harcı değildir. Bunu Kulular müdürüm yürekten ve herşeyi göze alarak vatan için millet için yaptı” diye konuştu.

“AKP İÇİNDE KRİPTO FETÖ'CÜLER VAR”
AKP içinde de hâlâ kripto FETÖ'cülerin olduğu inancı taşıdığını belirten Metiner şunları söyledi, “Bu FETÖ'cüler ahtapot gibi buradan kolunu kesiyorsunuz öbür taraftan bir başka oluşumun içine girip oradan partiye sızabiliyorlar. Ama yılmadan bunlarla mücadeleye devam edeceğiz. AK Parti'de bildiğimiz kadarıyla FETÖ'cüleri temizledik ama kriptolar için aynı şeyi söyleyemeyiz, kimse söyleyemez.”

"SİSTEM AK PARTİ'Yİ HALTAN KOPARDI.. TAMAMEN DEĞİŞMELİ"
Başkanlık sistemindeki bakanlık uygulaması eleştiren Metiner, “Sistem tamamen değişmeli. Zira bakın ben çok arkadaşımızın bırakın bakanlara özel kalem müdürlerine ulaşamadığını biliyorum. Bakanlar halkın içinden siyaset mutfağından gelmeli. Bu sistem değişmeli. Ak Parti'yi halktan kopartan bir şeydi. Bu sistemde adam halktan gelmiyor, siyasetten gelmiyor ve diyor ki ‘beni falanca kişi getirdi beni onu bilirim gerisini bilmem' sistem böyle ama. Bu adama ihtiyaç varsa danışman yaparsın bakanlıkta başka bir görev verirsen ama bakan halktan gelmeli siyasetin içinden gelmeli” diye konuştu.

 

Kaynak: Haber Oku

Youtube Kanalımızı Takip Edin