AKP'li isimden İttifak tepkisi: MHP bizim mayamızı bozdu


yayincilar/haber-oku/haber-okux60.jpg Kaynak: Haber Oku
AKP'li isimden İttifak tepkisi: MHP bizim mayamızı bozdu

Son günlerde yeni parti iddialarıyla yeniden gündeme gelen AKP'nin ağır toplarından Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’na yakın AKP’li Ayhan Sefer Üstün MHP ile ittifakına ilişkin, “Ak Partililer neredeyse artık bir MHP’li, bir ülkücü gibi düşünmeye başladılar. Benim için en büyük sıkıntı bu. MHP, benim partimin mayasını bozuyor” ifadelerini kulandı.

Takip Et

AKP’de 4 dönem milletvekilliği ve genel başkan yardımcılığı yapan, Meclis İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu eski Başkanı Ayhan Sefer Üstün, “Ak Partililer neredeyse artık bir MHP’li, bir ülkücü gibi düşünmeye başladılar. Benim için en büyük sıkıntı bu. Ak Parti’nin demokrat bir yapısı vardı” diyerek partisinin MHP ile ittifakını eleştirdi.

AKP’li Ayhan Sefer Üstün, Çağlar Cilara’nın YouTube kanalında soruları yanıtadı..

AKP'li isimden İttifak tepkisi: MHP bizim mayamızı bozdu
AKP'li isimden İttifak tepkisi: MHP bizim mayamızı bozdu

“MHP, AKP’NİN MAYASINI BOZUYOR”
MHP’nin, AKP’nin mayasını bozduğunu ileri süren Üstün, “MHP ile ittifakın bize bir faydası yok. MHP, benim partimin mayasını bozuyor. Bir zaman gelecek elinde MHP’lileşmiş, aşırı sağa kaymış bir parti kalacak. Bizi dinlemek varken Perinçek dinleniyor” diye konuştu.

"BAŞKANLIK SİSTEMİ BİR UCUBE"
Ayhan Sefer Üstün, Türkiye’de uygulanan başkanlık sistemine ise ‘ucube sistem’ benzetmesi yaparak ağır eleştirilerde bulundu. Üstün, “Ucube parlamenter sistemden kaçalım derken başka bir ucube sisteme yakalandık. Burada kuvvetler ayrılığının olmadığı, parlamentonun iyice güdükleştiği bir sistemle karşı karşıyayız, bu sistem başkanlık sistemi değil” diye konuştu.

Ayhan Sefer Üstün, o dönemde eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun 18 sayfalık itiraz metnini Cumhurbaşkanı Erdoğan ile paylaştığını da sözlerine ekledi.

Kaynak: Haber Oku

Youtube Kanalımızı Takip Edin