AKP'li danışman: 100 yıllık defter kapanacak, ya kahraman ya hain olacağız


yayincilar/haber-oku/haber-okux60.jpg Kaynak: Haber Oku
AKP'li danışman: 100 yıllık defter kapanacak, ya kahraman ya hain olacağız

AKP’li Yunusemre Belediye Başkanı Danışmanı Mehmet Emin Sofuoğlu, yazdığı bir köşe yazısında Türkiye Cumhuriyeti'ni hedef alarak, ' bir dönemin, ya kahramanları olacağız ya da hainleri! Herkes tarafını iyi seçsin! Çünkü bu sürecin sonunda yüz yıllık bir defter kapanacak! Yeni yüzyılın defteri ise çoktan açıldı' dedi. 100 yıllık şanlı bir geçmişe sahip Türkiye Cumhuriyeti'ni hedef alan Sofuoğluna ise tepki yağdı: CHP Manisa İlçe Başkanı Semih Balaban 'AKP artık uzatmaların uzatmasını oynamaktadır. Gelecek Atatürk’ün çizdiği çağdaş uygarlık yolunu hedef alan bağımsız, demokratik ve laik Türkiye geleceğidir. '

Takip Et

"YA KAHRAMAN YA HAİN OLACAZ, TARAFINI İYİ SEÇ"

Sofuoğlu tepki çeken köşe yazısında, “Kimin kötü olduğunun anlaşılamadığı bir dönemin, ya kahramanları olacağız ya da hainleri! Herkes tarafını iyi seçsin! Çünkü bu sürecin sonunda yüz yıllık bir defter kapanacak! Yeni yüzyılın defteri ise çoktan açıldı” ifadelerini kullandı.

Yunusemre Belediyesi’nin pandemi sürecinden sonra gerçekleşen ilk Meclis toplantısında ise, CHP’li Meclis Üyeleri yazıyla ilgili Yunusemre Belediye Başkanı Mehmet Çerçi’ye soru sorduğu, Çerçi’nin ise sorulara cevap vermediği öğrenildi.

TÜRKİYE CUMHURİYETİ'NE AÇIKÇA SAVAŞ İLAN ETMİŞTİR

Konuyla ilgili Birgün’e açıklama yapan CHP Grup Başkanvekili Bülent Mersinli şu sözlerle Sofuoğlu'na tepki gösterdi;

Sofuoğlu yazısındaki cümlelerle halkımızı bir iç savaşa davet etmektedir. Cumhuriyet’e açıkça savaş ilan etmiştir. Bu anlayış Türkiye’yi büyük bir felakete sürüklemek istemektedir.

- Bu cümleler eski bir FETÖ sevdalısının değil, güzel ülkemizin huzurunu kaçırmak isteyen hala FETÖ ile iş tutanların anlayışına ışık tutmaktadır.

- Geçmişte terör örgütü liderine methiyeler düzdüğü yazılarıyla gündeme gelen danışman Sofuoğlu yine aynı yazısında ‘Aklımdan ne geçiyorsa, sizin de aklınızdan geçtiğini biliyorum!.. Sabredin!’ diyerek ifade etmeye cesaret bulamadığı hayalleri olduğunu ifade ediyor.

"FETÖ İLE İLİŞKİSİ DEVAM EDEN YAPILARIN MESAJI"

- Mesajı eski mesai arkadaşları FETÖ terör örgütü üyelerine mi veriyor yoksa yeni mesai arkadaşı Belediye Başkanı Mehmet Çerçi ve arkadaşlarına mı veriyor. Yoksa hepsi aynı kaynaktan beslenen ve beraberlikleri devam eden yapılar mıdır?

- Bu sorunun cevabını Türk adaleti ortaya çıkarmalıdır. Sayın Çerçi eğer geçmişte TBMM’de Gülen’i savunduğu günlerden uzak ise bu geçmişi karanlık Cumhuriyet düşmanlarından da uzak durmalıdır. Kılavuz olarak böyle bir zihniyete ihtiyacı yoktur” ifadelerini kullandı.

Sofuoğlu’nun yazısıyla ilgili açıklama yapan CHP Manisa İl Başkanı Semih Balaban ise, “Bu kişinin düşüncesi gerçeklerle uzaktan yakından ilgisi olmayan, onun hayalini yansıtan bir düşüncedir.

"AKP UZATMALARIN UZATMASINI OYNAMAKTADIR"

- AKP artık uzatmaların uzatmasını oynamaktadır. Gelecek Atatürk’ün çizdiği çağdaş uygarlık yolunu hedef alan bağımsız, demokratik ve laik Türkiye geleceğidir.

"AKP İLK SEÇİMLERDE SANDIĞA GÖMÜLECEK"

- AKP halkımız tarafından demokratik bir şekilde ilk seçimlerde sandığa gömülecek ve Türkiye rahat bir nefes alacaktır” diye konuştu.

Sofuoğlu'na sosyaş medyadan da tepki yadı:

İşte o tepkilerden bazıları: 

-  AKP’li Manisa Yunusemre Belediye Başkanı Danışmanı M.Emin Sofuoğlu, yazdığı bir köşe yazısında Cumhuriyet’e atıfta bulunarak,“Çünkü bu sürecin sonunda yüz yıllık bir defter kapanacak! Yeni yüzyılın defteri ise çoktan açıldı” İHBARIMDIR SAVCILAR Görevleri TC yi kollamak, korumak

-  100 YIL ÖNCE ÜLKE DÜŞMAN İŞGALİ ALTINDAYDI.  HAYALİN BUYSA YÜZME ÖĞRENSEN İYİ OLUR.  ATILACAĞIN YERİ DE BİLİYORSUNDUR.

- Mehmet emin sofuoglu denilen bir kütük var. 2 gün onceki köse yazisinda 100yillik defteri kapatacagini soyluyor Gülümseyen gözlerle gülümseyen yüz nedersin kapatirlar mi?

- Mehmet Emin Sofuoğlu sen kimsin ki Cumhuriyet’i hedef alıp 100 yıllık hesap kapanacak, Sen değil ağa babaların gelse kapatamaz.

- 100 Yıllık defter kapancak demiş bir YAVŞAK; O halde yüzme bilmiyorsn bir an önce öğrensen iyi olur!

 

Kaynak: Haber Oku

Youtube Kanalımızı Takip Edin