AKP İBB'nin içini boşaltmaya devam ediyor: O arsalar bedelsiz gitti


yayincilar/haber-oku/haber-okux60.jpg Kaynak: Haber Oku
AKP İBB'nin içini boşaltmaya devam ediyor: O arsalar bedelsiz gitti

Silahtarağa arazini bedelsiz götürdüler.. AKP'li meclis üyesi Tevfik Göksu, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı İSKİ’nin mülkiyetindeki arazilerin 10 yıllığına bedelsiz tahsisine ilişkin önerge teklifi verildi.

Takip Et

AKP Grup Başkanvekili Tevfik Göksu tarafından hazırlanan önerge teklifinde Eyüpsultan, Alibeyköy ilçesindeki mülkiyeti İSKİ’ye ait toplam 13 parsel ile Düğmeciler Mahallesi’ndeki üzerinde Eyüpsultan belediye binasının bulunduğu arazideki İSKİ’nin yüzde 14.90 hissesinin AKP’li ilçe belediyesine 10 yıl süreyle bedelsiz tahsisi istendi.

Arazilerin bir bölümü de iptal edilen Silahtarağa İleri Biyolojik Atık Su Arıtma Tesisi proje alanıydı.CHP, teklife koyduğu muhalefet şerhinde Eyüpsultan belediye binası, nikâh salonu ve sosyal tesisin bulunduğu parsellerin tahsisine ilişkin bir muhalefetlerinin olmadığını ancak diğer parsellerin tahsisinin bir gereklilik olmadığını anlattı.

CHP Grup Sözcüsü Tarık Balyalı, alanın yaklaşık 70 bin metrekaresinin Silahtarağa Biyolojik Arıtma Tesisi proje alanı olduğuna dikkat çekerek İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun söz konusu bu alanda engelli yurttaşlar için rehabilitasyon merkezi projesi olduğunu söyledi.Tüm itirazlara karşın teklif, CHP’li meclis üyelerinin “ret” oylarına rağmen AKP’li meclis üyelerinin oylarıyla kabul edildi. 

Kaynak: Haber Oku

Youtube Kanalımızı Takip Edin