AKP'den esnafa 1 TL'lik sadaka gibi destek


yayincilar/haber-oku/haber-okux60.jpg Kaynak: Haber Oku
AKP'den esnafa 1 TL'lik sadaka gibi destek

Sakarya’nın Pamukova ilçesinde AKP Gençlik Kolları İlçe Başkanlığı, esnafa bir mektupla beraber ‘’siftah parası’’ olarak 1 TL dağıttı. Duruma tepki gösteren CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, “Esnafı ekmeğe muhtaç eden de, arkasından dalga geçen de kendileri” dedi. AKP'nin 1 liralık siftah desteğine çok sayıda esnaf da 'sadaka mı dağıtıyorsunuz..' sözleriyle tepki gösterdi.

Takip Et

AKP Gençlik Kolları Pamukova İlçe Başkanlığı, dün, esnafa “siftah parası” olarak 1 TL dağıttı. Esnafın tepkisine sebep olan olay, sosyal medyada gündem oldu.

“UNUTULMAYA YÜZ TUTMUŞ BU DEĞERİ…”

1 TL ile birlikte esnaflara dağıtılan ve AKP Gençlik Kolları Pamukova İlçe Başkanlığı imzalı mektupta ise şu ifadeler yer aldı:

AKP'de esnafa 1 TL'lik sadaka gibi destek
AKP'de esnafa 1 TL'lik sadaka gibi destek

-  Bir maldan yapılan ilk satış, günün ilk alışverişi. Günün ilk satışından kazanılan ve günün devamında bereket getirdiğine inanılan paradır.

-  Geleneğimizde ‘siftah parası' olarak ve unutulmaya yüz tutmuş bu değerimizi Ak Parti Gençlik Kolları Pamukova İlçe Başkanlığı olarak siz değerli esnafımıza bu sabah yeniden yaşatmayı hedefliyoruz.

-  Gününüz bereketli, kazancınız daima helal yoldan olsun.

“ÖNCE ASKIDA EKMEK, ŞİMDİ 1 LİRALIK SİFTAH”

Duruma tepkisini dile getiren CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Önce askıda ekmek, şimdi 1 liralık siftah. Sakarya'nın Pamukova ilçesinde AKP Gençlik Kolları esnafa ‘'siftah parası'' olarak 1 TL dağıttı. Esnafı ekmeğe muhtaç eden de, arkasından dalga geçen de kendileri” dedi.

Kaynak: Haber Oku

Youtube Kanalımızı Takip Edin