AKP'de 7 Bakanın Üzeri çizildi, 3 Yeni Cumhurbaşkanı Yardımcısı Daha!


yayincilar/haber-oku/haber-okux60.jpg Kaynak: Haber Oku
AKP'de 7 Bakanın Üzeri çizildi, 3 Yeni Cumhurbaşkanı Yardımcısı Daha!

Son dakika gelişmesi.. AKP kulislerinden partinin üst düzey isimlerden edinilen yeni bilgilere göre Cumhurbaşkanı Erdoğan beklenenden büyük bir değişikliğe hazırlanıyor... AKP'de 2023 yılına ulaşabilmek için, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın çok önemsediği bazı isimlere koltuk verilecek.. Odatv, AKP'nin önemli isimlerine dayandırdığı kulis bilgisine göre; 7 bakan koltuğundan olacak, 2 bakanlık ise ikiye bölünecek, 3 yeni Cumhurbaşkanlığı yardımcılığı daha oluşturulacak...

Takip Et

AKP'nin yeni kabinesinde mevcut 7 bakanın yer almayacağı ve 3 yeni Cumhurbaşkanı yardımcılığı daha oluşturulacak.. Ayrıca iki bakanlığın ikiye bölüneceği öne sürüldü.

AKP'DE RÖNESANS!

OdaTv'de yer alan iddialara göre; Günlerdir beklenen kabine değişikliğinde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan beklenenden çok daha büyük bir değişikliğe hazırlanıyor.

Son iki gündür konutundan çıkmayan Erdoğan, AKP kongresi öncesinde 7 bakanı birden değiştirecek. Bazı bakanlıklar ise ayrılacak.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı; Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile Aile Bakanlığı olmak üzere ikiye bölünecek.

İKİ BAKANLIK İKİYE BÖLÜNECEK

Kültür ve Turizm Bakanlığı ise Turizm Bakanlığı ile Kültür Bakanlığı olarak ikiye ayrılacak. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı da iki ayrı bakanlık olarak hizmet verecek.

3 CUMHURBAŞKANI YARDIMCISI DAHA

Buna ek olarak da 3 Cumhurbaşkanlığı Yardımcılığı oluşturularak bu görevlere yeni isimler atanacak.

Çarşamba günkü kongrede ise AKP MKYK’da 29 ismin değişmesi bekleniyor. Bu durum MKYK Asil Üye sayısında yüzde 20 artışa denk gelirken Erdoğan’ın MKYK’nın yeni kadrosunu çok önemsediği belirtiliyor.

2023’e giden kadroyu oluşturacağı öğrenilen MKYK’da Erdoğan’ın iki gündür yalnızca Mehmet Özhaseki, Süleyman Soylu, Mahir Ünal, Erkan Kandemir, Hasan Doğan gibi isimlerle görüştüğü öğrenildi. Erdoğan’ın Mahir Ünal ile görüşmesinin sebebinin ise kongre düzeni üzerine olduğu öğrenildi.

AKP'DE HANGİ BAKANLAR GİDECEK?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın son 1 yılda çok yıprandığı ve Külliye’de Koca’nın taleplerine kulakların kapandığı iddiası da Kabine değişikliğini işaret ediyordu.  Üstelik Bakan Koca’nın Bakanlıktaki Menzilci bürokratlardan da rahatsızlık duyduğu aktarılmıştı.

Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk,  Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun koltuklarından alınacağı konuşuluyor.

Soylu’nun Cumhurbaşkanlığı Yardımcısı olarak düşünüldüğü de kulislere yansıyan bir diğer bilgiydi.

Sosyal medyada ardı ardına Resmi Gazete sayfaları dolaşmaya başladı.

O paylaşılan “yeni kabine” iddialarında neredeyse herkes gönlündeki Kabine’yi kaleme aldı.

İşte o paylaşımlar;

AKP'de 7 bakanın Üzeri çizildi, 3 Yeni Cumhurbaşkanı Yardımcısı daha
AKP'de 7 bakanın Üzeri çizildi, 3 Yeni Cumhurbaşkanı Yardımcısı daha
AKP'de 7 bakanın Üzeri çizildi, 3 Yeni Cumhurbaşkanı Yardımcısı daha
AKP'de 7 bakanın Üzeri çizildi, 3 Yeni Cumhurbaşkanı Yardımcısı daha
Kaynak: Haber Oku

Youtube Kanalımızı Takip Edin