Adalet Bakanı Gül'den Genel Af Açıklaması


yayincilar/haber-oku/haber-okux60.jpg Kaynak: Haber Oku
Adalet Bakanı Gül'den Genel Af Açıklaması

MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin gündeme getirdiği ve 'Seçim beyannamemizde vardı. Mutlaka çıkaracağız' dediği ve kamuoyunda tutuklu ve hükümlü yakınlarında büyük bir beklenti halline gelen af ile ilgili bir açıklamada bulunan Adalat Bakanı Abdülhamid Gül Takdir partimizin ve Meclis'indir ifadesini kullandı.. YSK'nın istanbul seçimlerine de değinen Gül, 'Karar verildi, milletin hakemliğine gidilecek..' dedi

Takip Et

TERÖR ÖRGÜTÜ ELEBAŞI ÖCALAN'IN AVUKATLARIYLA GÖRÜŞMESİ
Abdulhamit Gül, terörist başı Abdulah Öcalan'a avukatlarıyla görüşme izni verilmesini de değerlendirdi. Adalet Bakanı "Ne çözüm süreciyle ne de İstanbul seçimiyle ilgisi yok. Avukatlarıyla görüşme konusunda hukuki engel vardı. mahkeme bu kararı kaldırdı" şeklinde konuştu.

YENİ YARGI PAKETİ
Adalet Bakanı'nın gündeminde ayrıntıları 30 Mayıs'ta açıklanacak yargı reformu strateji belgesi de vardı. Gül bu konuya ilişkin, "İfade özgürlüğü ve kişisel verilerin korunmasının daha da gelişeceği, içinden demokratikleşme paketinin çıkacağı 2023'e kadar sürecek bir yol haritası olacak. strateji belgesi hak ve özgürlüklerin güvence altına alınacağı insan hakları eylem planı'nı da içerecek" açıklamasını yaptı.

GENEL AF KONUSU
Adalet Bakanı Gül, afla ilgili bir çalışmalarının olmadığını da belirterek "Bu partimizin ve Meclis'in taktirinde olan bir konu" diyerek meclisi işaret etti. MHP'nin meclise getirmeyi planladığı af konusunda, meclisten çıkacak kararın ne olacağı önümüzde günlerde belli olacak..

SÜRESİZ NAFAKA ADİL DEĞİL
Gül, Anadolu Yayıncılar Derneği'nin geleneksel iftar yemeğinde medya temsilcileriyle biraraya geldi. Yargı gündemindeki önemli başlıklarla ilgili değerlendirmelerde bulundu. Gül, süresiz nafakanın kaldırılmasıyla ilgili çalışmada sona gelindiğini açıkladı. Bakan Gül, "Süresiz nafaka gerçekten adil değil. Nafakada alt ve üst sınır ne olacak, hakim hangi kriterlere göre karar verecek çalışıyoruz. temel hassasiyetimiz taraflardan birine yeni mağduriyet alanı oluşturmamak" dedi.

 

 

 

.

Kaynak: Haber Oku

Youtube Kanalımızı Takip Edin