30 Ağustos milletin bayramı değil' diyen AKP'li Aktaş'tan huzur istifası


yayincilar/haber-oku/haber-okux60.jpg Kaynak: Haber Oku
30 Ağustos milletin bayramı değil' diyen AKP'li Aktaş'tan huzur istifası

Koltuğuna oturduğu 31 Mart'tan sonra belediyenin tüm şirketlerine kendisini 'başkan' olarak atayan ve şirket başı 'huzur hakkı' alan, belediye meclis toplantısında 30 Ağustos'ta 'halk otobüsleri ücretsiz olsun' önerisine '30 Ağustos milletin tamamını ilgilendiren bir bayram değil..' diyen Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, tepkilerin ardından belediye iştiraki BURULAŞ, BURFAŞ, Kültür AŞ. BEŞAŞ, Tarım AŞ, Jeotermal AŞ ve Burkent şirketlerindeki Yönetim kulu başkanlığı görevlerinden istifa etti.

Takip Et

Kamuoyunun gündemine son olarak “30 Ağustos halkın tamamını ilgilendiren bir bayram değil” sözleri ile gelen Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ın kendisini belediyenin tüm şirketlerine yönetim kurulu başkanı olarak atadığı anlaşılmışı.

Söz konusu şirketlere AKP'li il yöneticilerini başkan vekili yapan Aktaş'ın ‘huzur hakkı' adı altında da aylık yaklaşık şirket başı 750’şer lira ‘huzur hakkı’ aldığı ortaya çıkmıştı. Başkan Aktaş, tepkilerin ardından yönetim kurulu başkanı olduğu şirketlerden istifa etti.

BAYRAMDAN ÖNCE İSTİFA ETMİŞ

Eleştirilerin hedefinde olan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Kurban Bayramı öncesi yönetim kurulu başkanlığını yaptığı BURULAŞ, BURFAŞ, Kültür AŞ. BEŞAŞ, Tarım AŞ, Jeotermal AŞ ve Burkent şirketlerinden istifa ettiği ortaya çıktı.

BİNTED'İ BIRAKAMADI

Aktaş’ın sadece diğer ilçe belediyelerinin de iştiraklarıyla kurulmuş olan BİNTED Şirketi’nin başında kaldığı öğrenildi.

Kaynak: Haber Oku

Youtube Kanalımızı Takip Edin