15 Temmuz'da FETÖ'cülere direnen bir komutan daha emekli edildi


yayincilar/haber-oku/haber-okux60.jpg Kaynak: Haber Oku
15 Temmuz'da FETÖ'cülere direnen bir komutan daha emekli edildi

Balyoz kumpasından 3 yıl hapis yatan ve 15 Temmuz gecesi Jandarma Genel Komutanlığı'nda FETÖ'cü darbecilere karşı direnen ilk isimlerden dönemin Jandarma Genel Komutanlığı Plan ve Prensipler Başkanı Tuğgeneral Ahmet Hacıoğlu emekliye sevk edildi... FETÖ darbesine karşı direnen Orgeneral İsmail Metin Temel ve Özel Kuvvetleri Komutanı Zekai Aksakallı geçtiğimiz günlerde yapılan YAŞ toplantısı sonrası emekliye sevk edilmişti.

Takip Et

AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından onaylanan Jandarma Genel Komutanlığı Personeli 2020 Yılı Atama ve Terfileri Resmi Gazete’de yer aldı.

ÇOK SAYIDA KOMUTAN EMEKLİ EDİLDİ

Karara göre, Van Jandarma Asayiş Komutanı Tümgeneral Hacı İlbaş, Şırnak Jandarma Bölge Komutanı Tümgeneral Ahmet Hacıoğlu, Azerbaycan (Bakü) İçişleri Müşaviri Tuğgeneral Ali Demir ve Lojistik Başkanı Tuğgeneral Abdullah Koçum, 30 Ağustos'tan geçerli olmak üzere emekliliğe sevk edildi.

15 Temmuz'da FETÖ'cülere direnen bir komutan daha emekli edildi
Tuğgeneral Ahmet Hacıoğlu

Şırnak Jandarma Bölge Komutanı olarak görev yapan Tümgeneral Ahmet Hacıoğlu, 15 Temmuz gecesi Jandarma Genel Komutanlığı’nda darbecilere karşı direnen ilk isimlerdendi.

BEYLİK TABANCALARIYLA GELDİLER

15 Temmuz gecesi darbe girişimini duyan Jandarma Genel Komutanlığı Personel Daire Başkanı Kurmay Albay Ali Demir, Jandarma Plan Prensip Başkanı Tuğgeneral Ahmet Hacıoğlu ile Kurmay Albay Aziz Yılmaz, Albay Nurettin Alkan ile Albay Güven Şağban'ı arayarak darbe girişiminin olduğunu haber vermişti.

İLGİLİ HABER

Yanlarında sadece beylik tabancalarını alan 5 komutan sivil kıyafetlerle bir otomobile binip Jandarma Genel Komutanlığı’na gitmiş, nizamiyede yaşanan ilk çatışma sırasında Albay Nurettin Alkan kolundan yaralanmıştı.

SABAHA KADAR DİRENDİLER

Takviye gelen PÖH ve JÖAK timleri Tuğgeneral Hacıoğlu sevk ve idaresinde sabaha kadar darbecilerle mücadele ederken, darbecilere ağır zayiat verdirilmişti. Beştepe Karargahı’nda da 16 darbeci ölü ele geçirilmişti.

Kaynak: Haber Oku

Youtube Kanalımızı Takip Edin