TSK'dan güncel haber: Bugün 73, toplamda 557 terörist öldürüldü


TSK'dan güncel haber: Bugün 73, toplamda 557 terörist öldürüldü
28 Ocak 2018 Pazar
20:23
Gündem

Son dakika haberi.. TSK, bugün Burseya Dağı ve diğer bölgelerde gerçekleştirilen operasyonda etkisiz hale getirilen terörist sayısını açıkladı.. TSK'dan aypılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: 'Zeytin Dalı Harekâtı' kapsamında bölgeden elde edilen bilgilere göre gün içerisinde 73 PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ terör örgütü mensubu etkisiz hale getirilmiştir. Harekâtın başlangıcından itibaren etkisiz hale getirilen terörist sayısı 557 olmuştur.SON DAKİKA HABERİ...

TSK Zeytin Dalı Harekatına ilişkin son gelişmeleri açıkladı.. Açıklamaya göre sadece bugün 73 terörist etkisiz hale gitirildi..

BURSEYA DAĞI TERÖRİSTLERDEN TEMİZLENMİŞTİ..

Bugün etkisiz hale gitirilen teröristlerin çoğunluğunu, Burseya Dağı'nda etkisiz hale getirilen örgüt mensuplarının oluşturduğu belirtildi..

Tsk'dan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

"Hava Kuvvetleri tarafından gün içerisinde gerçekleştirilen hava harekâtı ile PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ terör örgütlerine ait sığınak, barınak, mühimmat deposu ve silah mevzii olarak kullanılan toplam 20 hedef imha edilmiştir. Harekâta katılan 13 uçak emniyetle üslerine dönmüşlerdir. Harekât kapsamında, 28 Ocak 2018 tarihinde PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ terör örgütü unsurları ile girilen çatışmalarda Türk Silahlı Kuvvetleri'nden hayati tehlikesi olmayacak şekilde iki kahraman silah arkadaşımız yaralanmıştır. Türk Silahlı Kuvvetleri'nce desteklenen bir Özgür Suriye Ordusu mensubu şehit olmuş, hayati tehlikesi olmayacak şekilde dört Özgür Suriye Ordusu mensubu yaralanmıştır. Zeytin Dalı Harekâtı kapsamında bölgeden elde edilen bilgilere göre gün içerisinde 73 PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ terör örgütü mensubu etkisiz hale getirilmiştir. Harekâtın başlangıcından itibaren etkisiz hale getirilen terörist sayısı 557 olmuştur. Hava harekâtı, taarruz helikopterleri, silahlı insansız hava araçları ve kara ateş destek vasıtaları ile desteklenen Zeytin Dalı Harekâtı, planlandığı şekilde başarıyla devam etmektedir."

İLGİLİ HABER