Son dakika: CHP'nin kalesi 6 belediyeye operasyon!


Son dakika: CHP'nin kalesi 6 belediyeye operasyon!
9 Aralık 2017 Cumartesi
16:19
Gündem

Son dakika haberi.. İçişleri Bakanlığı'nın CHP'nin kalesi durumundaki 6 belediyeye daha müfettiş gönderdiği ortaya çıkmıştı. CHP'li Barış Yarkadaş ise bu iddialar üzerine 'düzeltme' yaptı. Yarkadaş “Bizim belediyelerde sürekli müfettiş olur" dedi.Kulislerde söz konusu 6 belediyeye sadece müfettiş gönderilmediği tıpkı Ataşehir'de olduğu gibi 'operasyon' yapılacağı konuşulmaya başlandı. Öte yandan Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, Hiç bir şikayet olmamasına rağmen İçişleri Bakanlığı'nca denetim yapılması çok manidar, açıklaması yaptıSon dakika haberi.. CHP'li Ataşehir belediyesi dışında 6 CHP'li belediye içinoperasyon hazırlığı yapıldığı iddia ediliyor..

Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’nin görevinden uzaklaştırılmasının ardından gözler diğer CHP’li belediyelere çevrildi.

İŞTE OPERASYON YAPILACAĞI SÖYLENEN CHP’Lİ BELEDİYELER!
Ataşehir’in ardından CHP’nin kaleleri konumundaki;
Tekirdağ, Muğla ile  İstanbul’dan; Maltepe, Şişli, Beşiktaş, Ankara’dan ise Çankaya belediyelerine de 'operasyon' yapılacağı öne sürülüyor..

BARIŞ YARKADAŞ: ZATEN MÜFETTİŞLER HEP VARDI
Bununla birlikte müfettişlerin şu anda tüm CHP’li belediyelerde olduğu belirtildi. CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, “Bizim belediyelerde sürekli müfettiş olur. Müfettişler personel gibi kendilerine oda ayırtır personel gibi. Aylarca teftiş yaparlar. Hatta belediye başkanları ya da yardımcılarının odalarını kullanırlar. Yani belediylerde sürekli müfettiş mesaisi var” dedi.

İLGİLİ HABER

MUĞLA BELEİDYE BAŞKANI: HİÇBİR ŞİKAYET YOKKEN SÜREKLİ DENETİM ÇOK MANİDAR

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün'den müfettiş açıklaması geldi. Gürün, hiçbir şikayet olmamasına rağmen İçişleri Bakanlığı'nca inceleme başlatıldığı söyledi.

Muğla Osman Gürün

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı CHP’li Osman Gürün, “İçişleri Bakanlığı’ndan 2 müfettiş, pazartesi günü belediyemize gelerek denetim yapacak. Bugüne kadar birçok kez denetim geçirdik. Kapımız herkese açık. Anlımız ak, başımız dik. Yasalara uygun görevimizi yürütüyoruz. Hiçbir şikayet olmadığı halde sürekli denetim yapılması bizim açımızdan manidar” dedi.