Suriye'de 1 tankımız daha roketle vuruldu, 3 asker yaralı


Suriye'de 1 tankımız daha roketle vuruldu, 3 asker yaralı
30 Ağustos 2016 Salı
20:11
Gündem

Suriye'de bir Türk Tankı daha terör örgütü mensuplarında roketle vuruldu.. Son dakika haberini TSK açıkladı.. Türk Silahlı Kuvvetleri, Cerablus'ta devam eden operasyonda 1 Türk tankının vurulduğunu ve 3 askerin yaralandığını açıkladı. TSK ikinci bir açıklama yaparak saldıran teröristlerin araçlarıyla imha edildiğini duyurduTSK tarafından yapılan açıklamada, "Devam etmekte olan Fırat kalkanı harekâtı esnasında Cerablus'un batısında teröristlerce atılan bir roket sonucu bir tankımız hafif hasar görmüş üç kahraman silah arkadaşımız yaralanmıştır. Yaralılar derhal hastaneye tahliye edilmiş olup tedavilerine başlanmıştır. Bölgede teröristlere karşı operasyonlar devam etmektedir" denildi.

Türk Silahlı Kuvvetleri saldırının ardından bir açıklama daha yaparken "Cerablus batısında tanka roketle saldırı düzenleyen bir grup terörist kaçmak isterlerken araçları ile birlikte operasyonu yürüten birliklerimiz tarafından imha edilmişlerdir" ifadeleri kullanıldı.

Öte yandan Habertürk TV muhabiri Murat Karataş'ın aktardığı bilgiye göre, Cerablus'un batısından gerçekleştirilen saldırının, o bölgede yer alan terör örgütü IŞİD tarafından yapılmış olabileceği öğrenildi.


DHA