Son dakika: Bursa Belediye Başkanı: İstifa Etmeyeceğim!


Son dakika: Bursa Belediye Başkanı: İstifa Etmeyeceğim!
23 Ekim 2017 Pazartesi
11:54
Gündem

Son dakika haberi.. İstifası istenen Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe'nin, 'istifa etmeyeceğini' Başbakan Yıldırım'a ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'a ilettiği iddia edildi.. Şimdi tüm dikkatler, AK Parti’li Recep Altepe’nin, bugün saat 16.00’da yapılacak açılış töreninde yapacağı açıklamaya çevrildi.Hükümete yakınlığıyla bilinen Gazeteci Abdulkadir Selvi, AK Parti'de yaşanan istifa krizi hakkında konuştu. 

Selvi, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in istifasının kesin olduğunu fakat Gökçek'in son birkez Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmek istediğini söyledi. Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe'nin ise istifa etmeyeceğini Başbakan'a ilettiğini söyleyen Selvi, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Edip Uğur süreçin ise kendi iradesi doğrultusunda geliştiğini ifade etti.

Bu sürecin uzamasının ise AK Parti'ye zarar verdiğini kaydeden Selvi, istifa süreçlerinin bu ay sonunda gerçekleşmezse AK Parti'nin yeniden bir durum değerlendirlemesi yapacağını söyledi.

İLGİLİ HABER
İLGİLİ HABER