Recep amcadan özür dileyip ıhlamurlarını teslim ettiler


Recep amcadan özür dileyip ıhlamurlarını teslim ettiler
2 Eylül 2017 Cumartesi
16:43
Gündem

Recep amcaya uygulanan zabıta zulmününün ardından gelen tepkiler üzerine belediyeden özür açıklaması geldi.. Sakarya Büyükşehir Belediyesi, zabıtanın ıhlamurlarına el koyması nedeniyle ağlayan 75 yaşındaki Recep Aktaş'tan özür dileyerek, ıhlamurlarını teslim etti.Dün, Sakarya'da kaldırımda ıhlamur satmaya çalışan 80 yaşındaki Recep Aktaş, zabıtanın ıhlamurlarına el koyması üzerine 'çocuklarımın rızkıydı' diyerek hünhür hüngür ağlaması ve çevresindekilerin zabıtaya tepki gösterdiğine ilişkin görüntüler büyük tepki toplamıştı.

 Aktaş’ın görüntülerini izleyenler sosyal medyada zabıtaya tepki gösterdi. Bugün, Sakarya Büyükşehir Beledisi sosyal medya hesabından yaşlı adamdan özür dileyerek, ıhlamurların iade edildiğini belirtti.

İLGİLİ HABER

Sakarya Büyükşehir Belediyesi sosyal medya hesabından şu mesajı paylaştı:

Bayram öncesi yapılan rutin zabıta denetimi kapsamında şehir merkezinde seyyar satıcılarla ilgili çalışma yapılmıştır. Şehrimizin en işlek caddesinde seyyar olarak ıhlamur satan Recep amcamız ile zabıta ekiplerimiz arasında hepimizi üzen bir hadise yaşandı. Dün gece Recep amcamıza ve ailesine derhal ulaşılmış ve ıhlamurları kendisine teslim edilmiştir. Recep amcamıza destek sağlamak için kurulan diyalog neticesinde aile bireyleri sosyal yardıma ihtiyaçları olmadığını belirtmişlerdir.

İlk inceleme sonunda zabıta ekiplerinin olay anında Recep amcamızı rencide edecek sözlü bir davranışının olmadığı görülmüştür. Ancak zabıtanın ıhlamur fidelerine geçice süreliğine el koyması Recep amcanın duygusal olarak kırılmasına neden olmuştur. Bir bayram arifesinde Recep amcamızı incitmek ve kamuoyunda bu şekilde gündeme gelmek herkesten çok bizleri üzdü. Bu olayla ilgili başta Recep amcamız olmak üzere kalbi incinen tüm vicdan sahibi halkımızdan özür diliyor, hayırlı bayramlar diliyoruz.