Yaşlı adam, zabıta ıhlamurlarını alınca hüngür hüngür ağladı


Yaşlı adam, zabıta ıhlamurlarını alınca hüngür hüngür ağladı
1 Eylül 2017 Cuma
05:21
Gündem

Görenlerin yüreklerini dağlayan ve aynı zamanda da isyan ettiren görüntüler Adapazarı'ndan geldi.. AKP'li belediyenin zabıtaları kaldırımda yer tezgahında ıhlamur satmaya çalışan 80 yaşındaki adamın elinden ıhlamurlarını alınca yaşlı adam hüngür hüngür ağladı. Yaşlı adamı sakinleştirmeye çalışan vatandaşlar zabıta ekiplerine de tepki gösterdi.. Bir vatandaşın 'O amca Suriyeli olsa bunu yapar mıydınız?' tepkisi dikkat çekti.Adapazarı şehir merkezindeki insanların yoğun olduğu Çark Caddesi üzerinde yer tezgahı kuran yaşlı bir adam, ıhlamur satmaya çalıştı. Bölgede devriye gezen zabıta ekipleri yaşlı adama satış yapmasının yasak olduğunu belirterek, tezgahındaki ıhlamur dolu poşetleri aldı.

Ihlamurları elinden alınan yaşlı adam caddenin kenarındaki bir pasajın önüne oturarak sinir krizleri geçirdi. Gözyaşlarına boğulan yaşlı adamı teselli etmeye çalışan vatandaşlar, zabıta ekiplerine tepki gösterdi.

Ihlamuru zabıtalara tarafından elinden alınan yaşlı adam hüngür hüngür ağladı
Ekmek parası kazanabilmek için yerde sattığı Ihlamuru zabıtalar tarafından elinden alınan yaşlı adam hüngür hüngür ağladı..

Yaşlı adam ise, "Onlar benim çocuklarımın rızkıydı. Ben bu yaştan sonra para kazanmaya çalışıyorum emeğimi geri verin. 80 yaşındaki adamın malını almak nedir. Benim çocuklarım doymasın mı?" diyerek uzun süre ağladı.