Org. Hulusi Akar, sınırdaki askerlerle bayramlaştı


Haber Oku Kaynak: Haber Oku / Şehir: Genel
Org. Hulusi Akar, sınırdaki askerlerle bayramlaştı

Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar, Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Suriye'nin Halep İlçesi'ne bağlı Cerablus İlçesi'nin IŞİD'den temizlenmesi ve sınırın güvenli hale getirilmesi için başlatılan 'Fırat Kalkanı' harekatına katılan sınırındaki askerleri ziyaret ederek bayramlaştı.

Takip Et

Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar, yanında Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak, Gaziantep Valisi Ali Yerlikaya ve milletvekilleri ile bayram namazını Suriye sınırındaki Karkamış’ta kıldı.

Bayram namazının ardından namaza katılanlara pilav dağıtan Orgeneral Hulusi Akar ve yanındakiler, Köprübatı Hudut Karakolu’nu ziyaret ederek, askerlerle bayramlaştı. Daha sonra sınır hattındaki Soylu Üs Bölgesi Komutanlığı’ndaki ‘Fırat Kalkanı’ harekatına katılan askerleri ziyaret eden Orgeneral Akar, bayramını kutladığı TSK mensuplarıyla sohbet etti. Orgeneral Hulusi Akar, birlikte yemek yediği Fırat Kalkanı harekatına katılan askerlere teşekkür etti.Ziyaretin ardından gazetecilere konuşan Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, yapılan mücadelenin haklı bir mücadele olduğunu belirterek, şunları söyledi:

Genelkurmay Başkanı Bayramlaşması Karkamış

“Yaptığınız mücadele son derece haklı bir mücadele. Burada yaşayan Suriyeli kardeşlerimizin de bir an önce kendi ülkelerine dönüp, huzur içinde yaşamaları için elimizden gelen desteği kendilerine gösteriyoruz. Burada meşru müdafaa hakkımızı kullanıyoruz. Bunu tüm dünya alem biliyor. Bazıları görmezlikten, bilmezlikten geliyor. Bunlar gerçeği yansıtmıyor. Burada yaptığımız her adımın, her sayfasını, her cümlesini izah edebiliriz.

Genelkurmay Başkanı Bayramlaşması Karkamış

İnsanlığa uygun, adalete uygun, hukuka uygun, tarihimize ve kültürümüze uygun alnımız ak, yüzümüz açık. Sizler de gerçekten bu konuda büyük fedakarlık gösteriyorsunuz. Bundan dolayı hepinizi en içten duygularımla, en samimi duygularımla kutluyorum. Hepinize kazasız, belasız hayırlı görevler diliyorum. İnşallah bunu da en kısa sürede başaracaksınız. Dolayısıyla burada hem Türkiye tarafında hem Suriye tarafında yaşayan masum insanlarımız rahata, huzura ve güvenli bir ortamda hak ettikleri yaşantıya sahip olacaklar, kavuşacaklar. Bayramınız mübarek olsun.”

DHA

Kaynak:

Youtube Kanalımızı Takip Edin