Melih Gökçek’in dinozorları da gitti!


Haber Oku Kaynak: Haber Oku / Şehir: Genel
Melih Gökçek’in dinozorları da gitti!

Flaş gelişme.. Ankara'da dinozorlar devri bitiyor.. Melih Gökçek’in eserleri, fıskiye, kedili logo ve Ankara Kanalı'nın ardından dinozorları da gitti!.. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna, 23 yıllık Gökçek devrinin izlerini yavaş yavaş siliyor..

Takip Et

ANKARA'DA DİNAZORLAR DEVRİ'NİN DE İZLERİ SİLİNİYROR

Göreve geldikten sonra Melih Gökçek'in izlerini silen, fıskiyeyi kaldırıp, Ankara Kanalı ihalesini iptal eden ve kedili logodan da vazgeçen Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna, Gökçek'in dinozorlarını da yerlerinden söktürdü.

Ankara dinozorlar sökülüyor..

10 MİLYON TL DİNAZORARA HARCANMIŞ, VE BÜYÜK TEPKİ TOPLAMIŞTI

Sözcü gazetesinin haberine göre, Ankaralıların tepkisini toplayan, çok eleştiri alan ve 10 milyon lira harcanan dinozorlar, vinçlerle yerlerinden kaldırıldı. Kavşaklardan alınan dinozorlar depoya konuldu. Dinozorların yerine, çiçek ve ağaç fidanları dikilecek.

Ankara'da Gökçek'in dinazorları da gidiyor
Göreve geldikten sonra Melih Gökçek'in izlerini silen, belediye önündeki fıskiyeyi kaldırıp, Ankara Kanalı ihalesini iptal eden ve kedili logodan da vazgeçen Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna, Gökçek'in dinozorunu da yerinden söktürdü. Atatürk Orman Çiftliği Kavşağında bulunan dinozor çekici araçla depoya kaldırıldı. Dinozorun olduğu bölgenin çiçeklendirilecek ve ağaç fidanı ekilecek.
Ankara'da Gökçek'in dinazorları da gidiyor
Ankapark'ın bulunduğu kavşağa 2014 yılında koyulan dinozor maketi, büyük tartışmalara neden olmuştu. Atatürk Orman Çiftliği kavşağına dikilen dinozor heykelinin yaklaşık 10 milyon TL'lik maliyeti de Ankaralıların tepkisini çekmişti. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna'nın talimatıyla dinozor heykeli kaldırıldı. Belediye ekipleri, dinozor maketin büyük bir vinçle kaldırarak, diğer dinozorların olduğu depoya götürdü.
Ankara'da Gökçek'in dinazorları da gidiyor
Tuna başkanlığa geldiği 6 Kasım 2017 tarihinden itibaren önce Gökçek'in prestij projesi olarak tanıttığı Ankara Kanalı ihalesini ‘israf' gerekçesiyle rafa kaldırmıştı. Ardından da Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin 3 kez mahkemelik olan ‘Gülen Ankara Kedisi' logosunun değişikliği için harekete geçmişti. Tuna, Ankara Büyükşehir Belediyesi önünde yer alan ve ‘Gökçek'in ‘fışkiye'si olarak bilinen fıskiyeyi de kaldırtmıştı. SÖZCÜ

Ankara'da Gökçek'in dinazorları da gidiyor

Kaynak:

Youtube Kanalımızı Takip Edin