Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'Erken Seçim' yanıtı


Haber Oku Kaynak: Haber Oku / Şehir: Genel
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'Erken Seçim' yanıtı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bahçeli'nin erken seçim talebine yanıt verdi.. Erdoğan, MHP lideri Devlet Bahçeli ile yarın bir görüşme yapacağını söyledi. Erken seçim çağrısına AKP değerlendiririz, CHP'de Hodri meydan açıklamalarıyla yanıt vermişti..

Takip Et

SON DAKİKA.. Devlet Bahçeli bugün partisinin grup toplantısında konuştu. Bahçeli burada yaptığı konuşmasına adeta gündeme bomba etkisi yapacak 'erken seçim' talebinde bulundu.. Açıklamaya AKP ve CHP kanadından anında yanıt gelirken, en çok Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ne cavap vereceği merak ediliyordu. Ve merakla beklenen yanıt geldi..

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Grubu'nda yapacağı konuşmaya gelirken gazeteciler, 'Bahçeli'nin çağrısına bir yanıtınız olacak mı?' diye sordu. Erdoğan bu soruya "Şu an itibariyle bir yorumum olmayacak. Ama yarın Bahçeli ile bir görüşmem var" yanıtını verdi. Erdoğan daha sonra konuşmasına başladı.

İLGİLİ HABER

Erdoğan AK Parti grup toplantısında şunları söyledi:

FETÖ içerden PKK dışardan müdahale ederek emniyet teşkilatımız ile çok uğraştı ama teşkilatımızı kurtardık.

Kendilerini gizleyen FETÖ’cülerin buldukları her fırsatta işleri tersine çevirme gayreti içinde olduklarının farkındayız. İftiralarla saptırmalarla sahte belgelerle masum insanların hayatını karartmak çiin fırsat kolluyorlar. Belki anlık neticeler alıyor gibi görünebilirler. Ama gerçekler ortaya çıkıyor ve bu kumpasçılar

“FETÖ’CÜLERİN OYUNLARINA GÖZ YUMANLARI BİR KEZ DAHA İKAZ EDİYORUM”

Adil Öksüz haininin nasıl serbest bırakıldığını, bu işte kimlerin parmağı olduğunu unutmuş değiliz. Buradan FETÖ’cülerin oyunlarına göz yumanları bir kez daha ikaz ediyorum. Teröristle birlikte hareket edenlerin bizim nazarımızda onlardan bir farkı yoktur. Yüreğinde zerre kadar allah korkusu, adalet duygusu, ülke ve millet sevgisi olan hiç kimsenin böyle bir yola tevessül etmeyeceğine inanıyorum. Buna rağmen yanlışa düşenler olursa, hiç kusura bakmasınlar. vakti saati geldiğinde mahkemelerin önünde hesap verirken bulurlar, bulacaklar.

İLGİLİ HABER

“ER VEYA GEÇ ONU DA ALACAĞIZ”

Afrin’de etkisiz hale getiren teröristlerin sayısı 4 bin 205’e ulaşmıştır, Kuzey Irak'ta 341, yurt içinde ise 214 terörist etkisiz hale getirilmiştir. FETÖ’nün durumu zaten perişan. Cezaevinde olanlar adalete hesap veriyor. Hiçbirinin de akıbeti bugüne kadar yurt dışında yakalayıp ülkemize getirdiğimiz 80’in üzerindeki FETÖ’cünün durumundan farklı olmayacaktır. İşte en son Kosova’da 6, Gabon’da 3 tane olmak üzere toplamda 80’i yakaladık. Terörist başının durumu da farklı olmayacaktır, bunu da söyleyeyim. Er veya geç onu da alacağız. Bu ülkeye ve bu millete ihanet eden herkes eninde sonunda hak ettiği cezaya maruz kalacaktır.

Suriye’yi yıkmak için atılan bombaların parasıyla bu ülkenin yeni baştan inşası mümkündür. Afrika’dan elde edilen kazancın yarısı bu kıtaya harcansa aç açıkta kimse kalmaz. Biz kendi bildiğimiz yolda yürümeyi sürdüreceğiz. Birileri petrol için maden için sırf çıkarları için her şey gibi yardım kavramının da içini boşaltabilir, biz bunu asla yapmayacağız. TİKA, AFAD, Kızılay bu kurumlarımız ve artık bir kısmı küresel düzeyde operasyon yürütme kabiliyetine sahip bulunan STK’larımızla mazlumların elinden tutmaya devam edeceğiz.

"FRANSA ROMANLARI DERDEST ETTİ"

Çocukluğum, gençliğim hep bu kardeşlerimle birlikte geçmiştir. Biz insanları hiçbir zaman kökenlerine, renklerine, kültürlerine göre tasnif edenlerden olmadık. Zira biz yaradılanı yaradandan ötürü sevdik. Ama bakıyorsunuz Fransa, Fransa’daki romanları derdest etti. Hani nerede AB üyesisin? AB bunun hesabını sordu mu? Hayır. Niye? Bunların nazarında insanların ayrıma tabii tutulması onlar için haktır. Ama biz böyle bakmadık. Buradan tüm roman kardeşlerime en kalbi selamlarımı söylüyorum.

Kaynak:

Youtube Kanalımızı Takip Edin