Çözüm Süreci toplantısına o da katılmıştı: Öldürüldü.


Haber Oku Kaynak: Haber Oku / Şehir: Genel
Çözüm Süreci toplantısına o da katılmıştı: Öldürüldü.

Geçtiğimiz ay etkisiz hale getirilen toplam 156 PKK'lı terörist arasında olan 'Jinda Özgür' kod adlı Nuran Ekinci'nin, Çözüm süreci döneminde PKK elebaşı Karayılan'ın toplantısına katıldığı ve bölgenin güvenliğini sağlayan terörist grubunun başında olduğu ortaya çıktı..

Takip Et

Bitlis ve Tatvan ilçesi arasında geçen 21 Mart'ta etkisiz hale getirilen PKK'lı teröristler arasında yer alan, örgütün kadın sorumlularından, 'Jinda Özgür' kod adlı Nuran Ekinci'nin, 24 yıldır dağda olduğu ve çözüm sürecinin başlangıcında, PKK elebaşı Murat Karayılan'ın 25 Nisan 2013 tarihinde Irak'ın kandil Dağı'nda düzenlediği 'Geri çekilme' konulu basın toplantısında bulunduğu ortaya çıktı. Fotoğraflarda, geri çekilme ile ilgili düzenlenen basın toplantısı sırasında PKK'lı Ekinci'nin, Karayılan'dan önce bölgeye gelerek güvenliği sağlayan birimin başında olduğu görüldü.

İLGİLİ HABER

Güvenlik güçlerinin Bitlis ile Tatvan ilçeleri arasında 21 Mart'ta gerçekleştirdiği operasyonda etkisiz hale getirilen 11 PKK'lı terörist arasında bulunan PKK'nın kadın sorumlularından 'Jinda Özgür' kod adlı Nuran Ekinci'nin 24 yıldır dağda olduğu ortaya çıktı. Daha önce Türkiye'nin bir çok bölgesinde terör örgütü adına eylemlere katılan Ekinci'nin, çözüm sürecinde 25 Nisan 2013 tarihinde Kandil'de PKK yöneticilerinden Murat Karayılan'ın düzenlediği basın toplantısı sırasında da orada bulunduğu ortaya çıktı.

Jinda Özgür PKK Kadın terörist

Fotoğralarda, Karayılan'ın Kandil dağında düzenlediği ve yüzün üzerinde ulusal ve uluslararası gazetecinin katıldığı basın toplantısından önce, Nuran Ekinci'nin toplantının yapıldığı alana geldiği ve güvenliği sağladığı görüldü.

Kaynak:

Youtube Kanalımızı Takip Edin