AKP kurucusu Abdüllatif Şener: AKP 3 seçimi de kaybedecek


Haber Oku Kaynak: Haber Oku / Şehir: Genel
AKP kurucusu Abdüllatif Şener: AKP 3 seçimi de kaybedecek

Ak Parti'nin kurucularından Abdüllatif Şener katıldığı televizyon programında gelecek seçimlerle ilgili dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Şener, AKP’nin yapılacak olan 3 seçimi de kaybedeceğini söyledi. Özellikle muhalefet partilerinin çok ciddi hatalar yapmadığı sürece, AKP'nin Cumhurbaşkanlığı seçimlerini almalarının imkansız olduğunu öne süren Şener, ittifak yasasıyla da halkın iradesini nasıl çarpıtabilirim mekanizması kuruyorlar. dedi.

Takip Et

AKP'nin eski Genel Başkan Yardımcısı Abdüllatif Şener, Halk TV'de yayınlanan Semra Topçu ile “Güne Başlarken” programına katıldı. Programda 2019 seçimlerine değinen Şener, çarpıcı açıklamalarda bulundu.

"HELE HELE CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİMİNİ ALMALARI İMKANSIZ..."

AKP’nin seçimlerde şansının çok az olduğunu vurgulayan Şener, “Sürekli milli idareden bahseden Erdoğan, halkın sandığa yansıyan iradesinden emin olmadığı için rahatsızlık duymaya başlamıştır. İttifak yasa teklifiyle de ‘halkın iradesini sandıkta nasıl çarpıtırım’ mekanizmalarını kurmaya çalışıyor. Bakın ben iddia ediyorum, mevcut iktidar önümüzdeki 3 seçimde de kaybedecektir. İktidarın bu 3 seçimden hiç birini alma ihtimalini görmüyorum ama bir şartla…Muhalefet ciddi bir hata yapmazsa! Muhalefet ciddi bir hata yapmazsa hele hele Cumhurbaşkanlığı seçimlerini almalarını imkansız görüyorum” dedi.

İLGİLİ HABER:
"IŞİD Teröristleri gelip kebap yiyip tekrar gidiyorlar"

Kaynak:

Youtube Kanalımızı Takip Edin