Yeni haber: Eski vali Hüseyin Avni Mutlu gözaltına alındı


Yeni haber: Eski vali Hüseyin Avni Mutlu gözaltına alındı
26 Temmuz 2016 Salı
11:13
Gündem

Eski İstanbul valisi Hüseyin Avni Mutlu Üsküdar'daki evinde gözaltına alındı. Hüseyin Avni Mutlu'nun Üsküdar'daki evinde de arama yapıldı. Mutlu Gezi olayları sırasında İstanbul valsi olarak görev yapıyordu.Eski İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu gözaltına alındı. Mutlu’nun gözaltına alındığı Üsküdar’daki evinde de arama yapıldığı öğrenildi.

KOMŞULAR: 1,5 SAAT ÖNCE GELDİLER POLİS GÖZLATINA ALDI

Darbe girimi soruşturmasında İstanbul Eski Valisi Hüseyin Avni Mutlu’ya gözaltı kararı çıkmasının ardından polis erken saatlerde Mutlu’nun evine gitti. Burada Vali Mutlu’yu gözaltına alan polis, evinde arama yaptı. Daha sonra İstanbul Eski Valisi Hüseyin Avni sorgulanmak üzere emniyete götürüldü. Öte yandan, komşuları, “Bir buçuk saat önce geldiler. Polisler gözaltına aldılar” dedi.

GEZİ DİRENİŞİNDE İSTANBUL VALİSİYDİ

11 Mayıs 2010’da İstanbul Valiliği görevine getirilen Hüseyin Avni Mutlu 15 Eylül 2014 tarihinde ise merkeze çekilmişti. Mutlu, 15 Temmuz demokrasiye darbe girişimi gecesi yaşanan olayların ardından 246 mülki idare amiri ile birlikte açığa alınmıştı.

10 GÜNDÜR SIRRA KADEM BASMIŞTI

Gezi döneminde Twitter’ı etkin kullanmasıyla tanınan ve sosyal medyanın aktif olarak içinde olan Hüseyin Avni Mutlu en son tweet’ini 16 Temmuz 2016 tarihinde atmıştı.