Yarbay Hakan Karakuş ve Gülen’in sağ kolu yakalandı


Yarbay Hakan Karakuş ve Gülen’in sağ kolu yakalandı
24 Temmuz 2016 Pazar
03:26
Gündem

FETÖ darbe girişiminin kilit isimlerinde Akın Öztürk'ün damadı Yarbay Hakan Karakuş ve örgüt lideri Gülen'in Pensilvanya'daki sağ kolu Halis Hancı yakalandı.Alınan bilgiye göre, Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince  Sincan’da gözaltına alınan Karakuş, ifadesi alınmak üzere Ankara Emniyet  Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğüne götürüldüğü bildirildi.

ARAKLI’DA YAKALANDI

FETÖ lideri Fetullah Gülen’in sağ kolu olarak bilinen Davut (Halis) Hancı Trabzon’un Araklı ilçesinde dün akşam gerçekleştirilen operasyonla yakalanarak gözaltına alındı.
Gelen bir ihbar üzerine harekete geçen Trabzon Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele ekipleri, Araklı İlçesi’nde bir eve operasyon düzenledi. Düzenlenen operasyonda Hancı kıskıvrak yakalanırken, Fetullahçı Terör Örgütü'nün 2 numaralı ismi olarak lanse edilen şahsın 15 Temmuz darbe girişiminden 2 gün önce Türkiye’ye girişi yaptığı tespit edildi.
Gerçek ismi Davut olduğu belirtilen şahıs, ABD’nin Pensilvanya eyaletinde bir malikhanade yaşayan Gülen'in en yakınındaki isimlerdendi ve bayramlarda çocuklara para dağıtan terörist başı Gülen’e elindeki paralara uzatan kişi olarak da biliniyordu.

15 Temmuz darbe girişiminden 2 gün önce Türkiye’ye girişi yaptığı tespit edilen Hancı, Gülen’in en yakınındaki isimlerden birisi olarak biliniyor