Son dakika: Las Vegas'taki kanlı saldırıyı IŞİD üstlendi


Son dakika: Las Vegas'taki kanlı saldırıyı IŞİD üstlendi
2 Ekim 2017 Pazartesi
17:30
Dünya

Son dakika haberi... Las Vegas'taki 50 kişinin öldüğü 400'den fazla kişinin de yaralandığı kanlı terör saldırısını terör örgütü IŞİD üstlendi.. ABD'deki Reuters, terör örgütü IŞİD'in Las Vegas'ta gerçekleşen silahlı saldırıyı üstlendiğini duyurdu. Terör örgütü DEAŞ açıklamasında, saldırganın aylar önce Müslüman olduğunu iddia etti.Las Vegas polisi, saldırganın 64 yaşındaki Stephen Paddock olduğunu duyurmuş ve Paddock'un herhangi bir örgütle bağlantısı olmadığını düşündüklerini açıklamıştı.

4 GÜN ÖNCE KEŞİF YAPMIŞ

ABD tarihinin en ölümlü silahlı saldırısını gerçekleştiren Stephen Craig Paddock'un, 28 Eylül Perşembe günü Las Vegas'taki otele yerleşip keşif yaptığı ortaya çıktı. 

Saldırıyı Mandalay Bay Hotel'in penceresinden otomatik silahla gerçekleştiren saldırganın 32. katta bulunan otel odasından 10 tane daha silah çıktı.

İLGİLİ HABER

Olayın gerçekleştirildiği otele arabayla 1,5 saatlik mesafedeki Nevada Eyaletinin Mesquite bölgesinde oturduğu tespit edilen Paddock'un kardeşi Eric, "ailesinin Paddock'un eylemleri sonrasında şok ve şaşkın olduğunu ve olaydan önce böyle bir şey yapabileceğine daire hiçbir emare görmediklerini" söyledi.

Stephen Paddock ABD Las Vegas
Las Vegas Emniyet Müdürlüğü şefi Joseph Lombardo, saldırgan Paddock'un otele Nevada'daki ev arkadaşı Marilou Danley'in kimliğiyle girdiğini belirtti. 

Polis, saldırganın ev arkadaşı Danley'in şu an yurtdışında olduğunu ve onu takip etmediklerini de sözlerine ekledi.