Hastaneye kaldırılan Cengiz Kurtoğlu'dan haber var


Hastaneye kaldırılan Cengiz Kurtoğlu'dan haber var
7 Ekim 2017 Cumartesi
04:58
Gündem

Son dakika haberi, Arabesk ve fantezi müziğin efsanevi ismi ünlü sanatçı Cengiz Kurtoğlu, KKTC'de aniden rahatsızlanarak hastaneye kaldırıldı. Kurtoğlu burada yapılan ilk müdahalesinin ardından Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi'ne sevk edildi. Cengiz Kurtoğlu'nun sağlık durumuyla ilgili iyi haber ise menajerinden geldi...Arabesk ve fantezi müziğin sevilen ismi Cengiz Kurtoğlu, konser için geldiği KKTC'de aniden rahatsızlanarak saat 1.30 da Lefkoşa Burhan Hastanesi'ne kaldırıldı. Kurtoğlu, daha sonra da buradan Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesinde sevk edilerek tedavi altına alındı.

Cengiz Kurtoğlu'nun menajeri sanatçının sağlık durumuyla ilgili olarak şunları söyledi:

"Ateş ve kusma şikayeti ile hastaneye gitti. Serum takıldı. Sağlık durumu iyi. Bugün İstanbul'a dönüyor. Öğleden sonra da konser için Viyana'ya uçacak"

Cengiz Kurtoğlu da doktorlarıyla birlikte kamera karşısına geçerek 'iyiyim' mesajı verdi.

Cengiz Kurtoğu Öldü mü?
Geçen yıl mide küçültme ameliyatı olan Cengiz Kurtoğlu 7 ayda 45 kilo vermişti.

ÜNLÜ SANATÇI CENGİZ KURTOĞLU KİMDİR?
Cengiz Kurtoğlu, 5 Mayıs 1959 tarihinde Artvin'de doğdu. Cengiz Kurtoğlu, 1982 yılında İstanbul'a geldi ve ilk kaydını dönemin ünlü plakçılarından olan Şahin Özer'e gönderdi. 1984'teki ilk albümü olan "Sen Sözden Anlamaz Mısın"ı çıkardı. Ardından popülerliğe ulaşan Kurtoğlu, yıllar boyunca çıkardığı albüm ve şarkılarla Türk arabesk müziğinin önde gelen isimlerinden oldu.

KURTOĞLU'NUN EN ÇOK BİLİNEN EFSANA ALBÜMLER:

Unutulan, Gelin Etmişler, Gelin Olmuş Gidiyorsun, Okul Yılları, Resmini Öptüm de Yattım, Bizim Şarkımız, Küllenen Aşk, Kabul Edemem, Gece Olunca, Yıllarım, Liselim, Duvardaki Resim, Daha Yokluğunun İlk Akşamında gibi şarkılarıyla Türk arabesk müziğinin efsaneleri arasında yer aldı.