Şok gelişme, TSK: IŞİD kimyasal silah kullandı, 22 yaralı

Şok gelişme, TSK: IŞİD kimyasal silah kullandı, 22 yaralı
27 Kasım 2016 Pazar
09:48
Gündem

Türk Silahlı Kuvvetleri(TSK), Suriye'nin Haliliye bölgesinde terör örgütü IŞİD'in muhalif unsurlara kimyasal gaz ile saldırı düzenlediğine ilişkin net delilere ulaşıldığını duyurdu.

Genelkurmay Başkanlığı, Suriye Haliliye’de IŞİD tarafından düzenlenen saldırıya ilişkin bir açıklamada bulundu. Açıklamada, “Haliliye’de bölgesinde DEAŞ terör örgütü tarafından atılan roket sonucunda 22 muhalif unsurun göz ve vücutlarında kimyasal gaza maruz kalma belirtileri gözlemlendi” denildi.

EL BAB’DA KİMYASAL SALDIRI ŞÜPHESİ

Suriye’nin El Bab bölgesinde terör örgütü IŞİD tarafından düzenlenen saldırıda çok sayıda sivil yaralandı. Kimyasal kullanıldığı iddia edilen saldırıda yaralananlardan bazıları Kilis’e getirildi, AFAD ekiplerinin Kimyasal, Biyolojik, Radyolojik, Nükleer (KBRN) kontrolünden geçirildikten sonra acil serviste tedaviye alındı.

Fırat Kalkanı Harekatı’nın devam ettiği Suriye’nin El Bab bölgesinde, terör örgütü DEAŞ tarafından saldırı düzenlendi. Kimyasal kullanıldığı iddia edilen saldırıda çok sayıda sivil yaralandı. Yaralı Suriyelilerin bir bölümü, sınır hattına getirilerek Elbeyli İlçesi’nden özel kıyafetli sağlık görevlileri tarafından ambulanslarla Kilis’e getirildi. Kilis Devlet Hastanesi’nde de AFAD ekipleri tarafından KBRN kontrolünden geçirilen yaralılar, acil serviste tedaviye alındı. (DHA)