Öğrencisini taciz eden Hizbullahçı İmam Hatip öğretmeni, şeriat istedi

Haber Oku Haber Oku / Şehir: Genel
Öğrencisini taciz eden Hizbullahçı İmam Hatip öğretmeni, şeriat istedi

Akıllara durgunluk veren, skandal içinde skandal haberi Diyarbakır'dan geldi.. Terör örgütü Hizbullah üyeliğinden hüküm lü, yine terör örgütü IŞİD sempatizanı bir şahıs Diyarbakır İmam Hatip kız lisesinde görevli Coğrafya öğretmeni çıktı. Henüz bitmedi! Diyarbakır'daki bir kız İmam Hatip lisesinde Coğrafya öğretmeni olarak görev yapan, 34 yaşındaki evli ve 3 çocuk babası Ahmet B., öğrencisi 16 yaşındaki A.D.'ye cinsel tacizde bulundu ve hakkında 4.5 aydan 3 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı. Skandal taciz olayının ardından Lice ilçesinde bir okula atanan sözde öğretmen Ahmet B., şikayetini geri çekmeyen kız öğrencinin babasına, 'Bir hata işledim. Bu suçun Allah'ın şeriati doğrultusunda mahkeme edilmesi gerekir. Davayı şeriate taşımak yerine, Allah'ın yasakladığı tağut ve hükmüne havale ettin. Şeriate gidelim, cezam ölüm de olsa razıyım" mesajı çekti. Durun Daha bitmedi. Mağdur öğrenci A.D mahkemede, tacizin 5-6 ay sürdüğünü, 'hem seni hem kendimi öldürürüm' diyerek ölüm tehdidinde bulunduğunu beyan etti... Evet, bu sözde öğretmen hala serbest ve Lice'de bir okulda görev yapıyor....

A.D.’nin babası, 25 Temmuz 2016 günü Milli Eğitim Müdürlüğü’ne giderek, öğretmen Ahmet B.’nin kızına cinsel tacizde bulunduğunu bildirdi. İddianın iletilmesi üzerine savcılık tarafından soruşturma başlatılırken, Ahmet B., ifadesinin ardından serbest bırakıldı. Hakkında idari soruşturma başlatılan Ahmet B., daha sonra Lice ilçesindeki bir okula atandı.

Diyarbakır Hizbullahçı Coğrafya Öğretmeni Ahmet B

“ŞERİATE GİDELİM, CEZAM ÖLÜM OLSA RAZIYIM”
Taciz iddiasının savcılığa taşınmaması için çaba gösteren öğretmen Ahmet B., ikna çabaları sonuçsuz kalınca mağdurun babasına çok sayıda mesaj gönderdi. Mesajlarda davayı ‘şeriat yoluyla’ çözmeyi teklif eden Ahmet B., ‘Devlet’ için ‘Allah’a karşı isyan eden’ anlamına gelen ‘Tağut’ ve ‘Tağutun mahkemesi ifadesi kullandı. 17 Ağustos 2016 günü yazdığı ve 6 kez üst üste gönderdiği mesajda aileyi şeriata davet eden şüpheli, şunları yazdı:

ŞERİAT KANUNLARI - DİRİ DİRİ GÖMÜLEN KIZ ÇOCUKLARI

"Şeriat yasalarına göre, tecavüzcü/tacizci ve mağdurun ailesi karşılıklı olarak anlaştığı takdirde, tecavüzcü ve mağdur kız çocuğu evlendirilebiliyor.. Cahiliye dönemi ülkelerinde uygulanan şeriat yasalarına göre, genellikle toplum baskısı nedeniyle kız çocukları ya tecavüzcüyle evlendirilmekte, ya da recm cezası ile öldürülmekteydi.  Bu nedenle, kız çocukları bir utanç olarak kabul edilir, tarihi kayıtlara göre çoğu kız çocuğu henüz doğar doğmaz veya ileri yaşlarda diri diri toprağa gömülürdü. Cahiliye döneminde yaygın olarak anne ve babalar kız çocuklarını, 'namuslarının lekeleneceği' korkusuyla bir 'utanç' olarak görüyorlardı.. Bu yüz kızartıcı durum halen günümüzde bazı kesimlerce kabul görmektedir..."

HİZBULLAHÇI SÖZDE ÖĞRETMEN ÇOCUĞU TACİZ ETTİ, ŞERİAT İSTEDİ

Bir hata işledim. Suçun Allahın şeriatı doğrultusunda mahkeme edilmesi gerekir. Allah ve şeriatına iman ettiğini söyleyen biri olarak, davayı şeriata taşımak yerine Allah’ın yasakladığı tağuta ve tağutun hükmüne havale ettin. Şeriatçı biri olarak Allah’ın hükmüne değil tağutun hükmüne müracaat ettin. Gel senin söyleyeceğin bir imama meseleyi götürelim. Allahın hükmü nedir aramızda imam hakim olsun. Şeriat benim ölümüme hükmetsin, eğer ölümden kaçarsam yerlerin ve göklerin laneti üzerime olsun. Kendi elimle tuttuğum parmak izleri bana ait bir silahla canımı sana teslim ederim ki intihar gibi görünüp sana ceza verilmesin.Tağutun hükmü adalet sağlamaz. Seni tağuta müracaattan vazgeçip Allahın hükmüne müracaat etmeye çağırıyorum. Şeriatçılık sözle olmaz, yaşantıda kendini gösterme zamanı. Şeriata gidelim, cezam ölüm de olsa razıyım. Bu rezil ve kötülerin dünyasından bir an önce defolup gitmek istiyorum. Haram olan namusuna zarar verecek bir şey yapmadım. Allahın helalini talep etmekten dolayı bu leke üzerime sürülürse bununla asla yaşayamam. Gençlerinizin bir eline keleş bir eline satır da verseniz geleceğim. Bir hiç yüzünden hayatım zehir oldu. Yaptığınız günah ve iğrençliklerin haddi hesabı yok. Helalinden bir işe yönelik adım attım. Bana zani, cani, vahşi, kafir muamelesi yapıyorsunuz. O Allahtan korkmaz iftiracı, kalleş, yalancı kızına inanarak namusuna zarar geldiğini iddia ediyordun. Bu iş uzadıkça daha çok koku verir. Bu durumda bütün köy, okul ve yakınlarınız öğrenecek.

Tacizci Hizbullahçı Öğretmen Şeriat istedi - Diyarbakır

HİZBULLAH TERÖR ÖRGÜTÜ ÜYELİĞİNDEN 4 YIL HAPİS

Dosyadaki sabıka kaydında, Ahmet B.’nin 2000 yılında kapatılan Devlet Güvenlik Mahkemesi tarafından ‘Hizbullah terör örgütüne üye olmak’ suçundan 4 yıl 2 ay hapis cezası aldığı, kesinleşen ceza nedeniyle 2004’e kadar tutuklu kaldığı, Topluma Kazandırma Yasası’ndan faydalanıp sabıkasını sildirdiği belirlendi. Ahmet B.’nin Facebook hesabındaki fotoğraflarda ise evine Lübnan Hizbullah örgütünün bayrağı ve Hasan Nasrallah’ın fotoğrafını astığı, en küçük oğluna Hizbullah lideri Hasan Nasrallah ismini verdiği ve çocuğunun üstüne Hizbullah bayrağı örttüğü ortaya çıktı. Facebook’ta Hizbullah Terör Örgütü’nün firari lideri Edip Gümüş için “Hizbullah cemaati lideri muhterem Edib Gümüş Ağabeyimiz” diye paylaşım yapan Ahmet B.’nin, hesabında IŞİD terör örgütünü övücü paylaşımlar bulunduğu ortaya çıktı.

Tacizci Hizbullahçı Öğretmen Şeriat istedi - Diyarbakır

Ahmet B. hakkında ‘Çocuğa karşı cinsel taciz’ suçundan 4.5 aydan 3 yıla kadar hapis istemiyle iddianame hazırlandı. Şüpheli ve mağdurun 2016 yılında yakınlaşmaya başladığı belirtilen iddianamede, yakınlaşmanın cinsel istismar boyutuna varmadığı kaydedildi. Mağdura cinsel istismar suçunu işlediğine dair kanıt bulunamadığını belirten savcı, eylemin ‘Cinsel taciz’ olarak değerlendirildiğini kaydetti. İddianamenin kabulü ardından Ahmet B.’nin yargılamasına 2017 yılında İlçe Asliye Ceza Mahkemesi’nde başlandı. Sosyal inceleme uzmanı, olay nedeniyle psikolojisi bozulan mağdurun ifadesine itibar edilmesini istedi. Eylemin ‘cinsel taciz’ değil, ‘çocuğun cinsel istismarı’ olabileceğini belirten mahkeme, görevsizlik kararı vererek, dosyayı Ağır Ceza Mahkemesi’ne gönderdi.

Tacizci Hizbullahçı Öğretmen Şeriat istedi - Diyarbakır
“HEM SENİ HEM KENDİMİ ÖLDÜRÜRÜM”
Görevsizlik kararı ardından Ahmet B.’nin dosyası Diyarbakır 3’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’ne gönderildi. 6 Temmuz günü yapılan ilk duruşmaya katılmayan sanık Ahmet B. hakkında zorla getirme kararı çıkarılırken, Ekim ayında yapılan 2’nci duruşmada avukatı olmadığı için savunması alınamadı. İfadesinde başından geçenleri anlatan mağdur A.D., öğretmenin tacizinin 5-6 ay devam ettiğini, korktuğu için şikayetçi olamadığını “Hem seni, hem kendimi öldürürüm” diye tehdit ettiğini söyledi.


Sanık Ahmet B., genç kız ile evlenmeyi düşündüğü için mesajlaştığını, o sırada ve halen evli olduğunu ifade ederken, “Kendisiyle evlenecektim. Mağdura, ‘Benimle kaçar mısın?’ diye sorduğumda ‘Evet’ dedi. Kendisi mağdur olmasına rağmen, benim psikolojim bozuldu. İntihara bile teşebbüs ettim. Suçlamayı kısmen kabul ediyorum. Cezam neyse razıyım. İyi hal indirimi yapılmasın diye mahkemeye sakallı geldim. Cinsel saldırıda bulunmadım. “dedi.

Davanın son duruşmasında Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı avukatı Remzi Atalay ve mağdur avukatı Gizem Miran, sanığın ‘Çocuğun cinsel istismarı’ suçundan tutuklanmasını istedi. Diyarbakır Barosu Çocuk Haklan Merkezi avukatı Ümit Asye Demir ise öğretmenin açığa alması gerektiğini belirterek, “İddia ispat olana kadar uzaklaştırılması ve tutuklu yargılanması gerekir.”dedi. Diyarbakır Barosu Çocuk Hakları Merkezi’nin katılma talebini, suçtan doğrudan zarar görme sıfatı bulunmaması nedeniyle kabul etmeyen mahkeme, Cumhuriyet Savcısı’nın bu yönde bir talebi olmaması nedeniyle, tutuklaması istemini reddetti.

Tacizci Hizbullahçı Öğretmen Şeriat istedi - Diyarbakır Avukat Gizem Miran

MAAŞTAN PARA KESME CEZASI VERİLMİŞ
Sanığın tutuklanması için büyük gayret gösterdiklerini, ancak savcılık görüşü alınmadığı için tutuklanmadığını belirten mağdur avukatı Gizem Miran, şöyle dedi:

“Sanık, evli ve 3 çocuk babası olduğu halde,mağdurla evlenmeyi düşündüğünü söylüyor. Şeriata göre 2’nci kadın olarak, imam nikahlı evlilikten söz ediyor. Müvekkil ve ailesinin güvenleri büyük ölçüde sarsılmış. Travmayı daha fazla yaşamaması için müvekkili duruşmalara getirmiyorum. Milli Eğitim Müdürlüğü soruşturma yürütmüş. Sanığı bulunduğu okuldan alıp, Lice ilçesine göndermişler. 2 veya 3 aylık maaştan para kesme cezası verilmiş. Çocuk istismarının cezasının maaştan kesme cezası olması acıklı bir durumdur. Sanığın gönderildiği okuldaki öğrencilerin tümü lise öğrencisidir. Lise öğrencisi idol veya rol model olarak gördüğü kişiye ilgi besleyebilir, yakınlık görebilir. Adam bunu suç olarak görmüyor. ‘Sizin kanunlarınıza göre suçtur, ama şeriata göre ben bu kişiyle rızaya dayalı ilişki yaşarım.’diyor. Bu durum, toplum açısından büyük tehlike arz ediyor. Maaştan para kesme cezası ve üstü kapatılmış bir soruşturmayla karşı karşıyayız. Dava karara bağlanmadığı için asla öğretmenlik yapamaması, açığa alınması gerekiyordu. Soruşturma her yönüyle eksik yürütülmüş ve sonucu fecaat niteliğindedir. Sanığın tacizden değil, istismardan ceza alması için çalışıyoruz. Çocuğa karşı taciz ifadesini kabul etmiyoruz. Çocuğa yönelmiş her cinsel hareket, istismardır. Sanık,Türkiye Cumhuriyeti kanunlarını reddeden, şeriatla yaşamak isteyen ve ona göre yargılanmak isteyen bakış açısıyla mesajlar atıyor. Mahkemenin huzurunda ‘Ben şeriata göre uygun birşey yaptım” cümlesini ifade ediyor. Bunlarla baş etmeye çalışıyoruz. Mağdurun ailesi çekingen bir tavırda değil ve çocuklarının arkasında. Bu bizim için toplumda çok zor bulunan bir tavırdır.”

Felat BOZARSLAN – Burak EMEK / DİYARBAKIR (DHA)
Sıradaki Haber Yükleniyor...