MHP'de bir toplu istifa daha: Akşener'in partisi için...


MHP'de bir toplu istifa daha: Akşener'in partisi için...
30 Eylül 2017 Cumartesi
20:39
Gündem

Milliyetçi Hareket Partisi'nde (MHP) Meral Akşener için peş peşe istifa haberleri gelmeye devam ediyor.. Akşener cephesinde parti kurma çalışmalarında sona yaklaşırken MHP'de de üst üste gelen 'toplu istifalar' depremi yaşanıyor.. . Son olarak Denizli'de Çivril İlçe Başkanlığı'nda 41 MHP'li partilerinden istifa etti.MHP'de toplu istifalar devam ediyor.. Son istifa haberi Denizli Çivril'den geldi.. 41 MHP'li parti üyesi, Meral akşener'in kuluruşunu yapacağı yeni partiye geçmek için istifa ettiklerini açıkladı..

Çivril’de MHP üyesi 41 kişi İlçe Seçim Kurulu’na teslim ettiklerini dilekçelerle partilerinden toplu olarak istifa etti. Aralarında Kıralan eski Belediye Başkanı ve MHP Çivril eski İlçe Başkanı Bayram Gümüş’ün de bulunduğu 41 kişinin, Meral Akşener tarafından kurulacak yeni partiye katılmak için istifa ettikleri belirtildi. Öte yandan, 70 üyenin daha istifa dilekçelerini verdiği, ancak evrak eksikliği nedeniyle dilekçelerinin işleme alınmadığı iddia edildi.

ÇİVRİL İLÇE BAŞKANI: SAYI ABARTILIYOR, İSTİFA SAYISI 30-35 CİVARINDA

MHP Çivril İlçe Başkanı Ergün Çiftçi ise istifa sayısının abartıldığını, istifa edenlerin sayısının 30-35 arasında olduğunu belirterek, bu kişilerden çoğunun da görevden alınan ilçe yönetim kurulu üyeleri olduğunu söyledi. DHA