Kına gecesi kolonya faciası: Gelin ve damat ağır, 5 yaralı


Kına gecesi kolonya faciası: Gelin ve damat ağır, 5 yaralı
15 Eylül 2016 Perşembe
14:20
Gündem

Kına gecesinde akılalmaz kaza, üzerlerine dökülen kolonyanın bir anda alev almasıyla gelin ve damatla birlikte 5 kişi yandı.. Adıyaman'da bir kına gecesinde dökülen kolonya mumların üzerine geldi. Bir anda alev alırken vücudunda ağır yanıklar tespit edilen damat Adıyaman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne sevk edildi.Adıyaman'ın Besni İlçesi'nde, kına gecesinde damat ve gelin üzerlerine dökülen kolonyanın parlamasıyla yandı.

Olay, dün gece Hacihalil Köyü'nde meydana geldi. 33 yaşındaki Fatih Arslan ile nişanlısı için düğün öncesi kına gecesi düzenlendi. Köy meydanında eğlence sırasında üzerine dökülen kolonya, damat Arslan, adı öğrenilemeyen gelin ile 3 davetli bu sırada üzerinde mumlarla süslenmiş kına tepsisinden alevin sıçramasıyla parladı. Gelin, damat ve 3 davetliyi saran alevler, kına gecesinde bulunanların müdahalesiyle söndürüldü.

Yaralanan 5 kişi daha sonra çağırılan ambulanslarla Besni Devlet Hastanesi'ne götürüldü. Acil serviste müdahalesi yapılan yaralılardan damat Fatih Arslan, vücudunda ağır yanıklar bulunduğu saptanınca Adıyaman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne sevk edildi.

Yanık ünitesinde tedavisi süren damadın hayati tehlikesinin bulunduğu açıklanırken, gelin ve diğer 3 yaralının genel sağlık durumlarının iyi olduğu belirtildi.

DHA