Kapsül Bulaşık Deterjanı Yiyorlar: Ölüm haberleri peş peşe geliyor


Kapsül Bulaşık Deterjanı Yiyorlar: Ölüm haberleri peş peşe geliyor
17 Ocak 2018 Çarşamba
14:18
Gündem

Jel bulaşık deterjanı yiyen gençlerin son meydan okuması genellikle ölümle bitiyor.. Özellikle gençler arasındaki tuhaf trendler her geçen gün yükseliyor. Son olarak Amerika Birleşik Devletleri'nde bulaşık makinesinde kullanılan kapsül deterjanlardan yiyen 10 genç hayatını kaybetti. İşte bu anlamsız trendle ilgili merak edilenler..Sosyal medyada yayınladıkları meydan okuma trendinin en gariplerinden biri olan bulaşık makinesinde kullanılan kapsül deterjanlardan yeme trendi 10 gencin hayatını kaybetmesine neden oldu.
 Gençler arasında bir anda popüler oldu! Ölüm haberleri peş peşe geldi… Gençler arasında yaygınlaşan tuhaf, anlamsız ve ölümcül bir trend giderek bütün dünyada yayılıyor! Bu trend şimdiden 10 can aldı.

Jel Bulaşık deterjanı yiyen gençler

Gençler arasında bir anda popüler oldu! Ölüm haberleri peş peşe geldi… Giderek yaygınlaşan tuhaf trendlerden en sonuncusu ise kapsül deterjan yemek! Gençler sosyal medyada yayınladıkları meydan okuma videosu ile kapsül deterjanları çiğniyor.

Jel Bulaşık deterjanı yiyen gençler


 Gençler arasında bir anda popüler oldu! Ölüm haberleri peş peşe geldi… Doktorlar konuya ilgi duyan kişileri özellikle de ergenleri uyarıyor. “Tide Pod Challenge” adı verilen bu yeni moda çılgınlığından uzak durmaları gerektiğini söylüyor.

Jel Bulaşık deterjanı yiyen gençler
Gençler arasında bir anda popüler oldu! Ölüm haberleri peş peşe geldi… Özellikle Ergenlik çağına girmiş veya girmek üzere olan gençlerin çiğnedikleri bu tabletler oldukça tehlikeli birer zehir aslında. Çamaşır ve bulaşık yıkamak için kullanılan pek çok sayıdaki çeşitli tür kapsül deterjanlar etanol, polimerler ve hidrojen peroksit içeriyor ve son derece toksik.

Jel Bulaşık deterjanı yiyen gençler
Gençler arasında bir anda popüler oldu! Ölüm haberleri peş peşe geldi… 2017’de bir üniversite öğrencisi, çekici ve lezzetli göründükleri için kapsülleri yemeye cesaret ederek “Do not Eat Laundry Pods” (Çamaşır deterjanı kapsüllerini yemeyin) adlı hicivli bir video yayınladı.

Jel Bulaşık deterjanı yiyen gençler
Gençler arasında bir anda popüler oldu! Ölüm haberleri peş peşe geldi… 2018 yılında Amerikan Zehir Kontrol Merkezleri Birliği’ne (AAPCC) bildirilen 40 deterjan zehirlenmesi olayı olup, bunların yaklaşık yarısının bu ürünleri kasıtlı olarak aldığı rapor edildi.
 Gençler arasında bir anda popüler oldu! Ölüm haberleri peş peşe geldi… Bu kişilerden 10’u ise hayatını kaybetti.

Jel Bulaşık deterjanı yiyen gençler
 Gençler arasında bir anda popüler oldu! Ölüm haberleri peş peşe geldi… Bu anlamsız trendin ülkemize de gelmesi halinde özellikle de velilerin son derece dikkatli olması gerektiği belirtiliyor.