İstanbul Okmeydanı'nda bomba paniği, Yol trafiğe kapatıldı

İstanbul Okmeydanı'nda bomba paniği, Yol trafiğe kapatıldı
23 Kasım 2016 Çarşamba
09:51
Gündem

İstanbul Okmeydanı'nda yola bırakılan bir paket bomba imha uzmanlarınca imha edildi. İmha edilen paketin bomba süsü verilmiş içinde 5 litre sıvı sabun olan su şişesi olduğu ortaya çıktı. Şüpheli paket nedeniyle cadde çift yönlü trafiğe kapatıldı. Patlatılan paketten sıvı sabun çıktı

Darülaceze Caddesi'nde korkuluklara asılan ve yanına bomba süsü verilmiş paket bırakılan pankart, çevrede korku ve paniğe yol açtı. Polis çevrede güvenlik önlemi aldı. Bomba imha uzmanlarının kontrollü olarak patlattığı pakette, 5 litre sıvı sabun bulunduğu anlaşıldı.

Darülaceze Caddesi'nde saat 7.30 sıralarında pankartı fark edenler, polise ihbarda bulundu. Polis çevrede güvenlik şeridi oluşturdu. Yolu araç ve yaya trafiğine kapattı. Bomba imha uzmanlarından yardım istedi. Olay yerine gelen uzmanlar, yaptıkları araştırmadan sonra, paketi kontrollü olarak patlatmaya karar verdi. Özel giysisi ile yaklaşan bomba uzmanı, paketin yanına fünye bıraktı. Çevre sakinlerine anons edilerek, kontrollü patlatma yapılacağı haber verildi.

İstanbul Okmeydanı Şüpheli bomba patlatıldı

Patlatılan pakette bomba olmadığı anlaşıldı. Uzman polisin yaptığı incelemede, bomba süsü verilmiş paketin içi sıvı sabun dolu 5 litrelik bir plastik kutu olduğu anlaşıldı.

AMBULANS TERS YÖNDEN GÖNDERİLDİ

Olay sırasında trafikte kalan bir ambulans, ters yöne alınarak, yoluna devam etmesi sağlandı. Pankart ve paketin alınmasından sonra, yaklaşık bir saat kapalı kalan trafik yaya ve araç trafiğine açıldı. Olay çevrede toplananlar tarafından cep telefonu ile görüntülendi.