Gurur: Fazıl Say'a ECHO Klassik 2017 Ödülü verildi

Haber Oku Haber Oku / Şehir: Genel
Gurur: Fazıl Say'a ECHO Klassik 2017 Ödülü verildi

Büyük bir kesim farkında değil ama Türkiye'de bir dahi, bir mucize yaşıyor.. Ülkemizde 'sanatçı ancak ölünce değer kazanıyor.' Buna bir örnek de Fazıl Say. Adına üniversiteler kurulmalı, kitaplar yazılmalı ve devlet nişanı dahi verilmesi gerekiyor ama ona verilen değer ve muamale ortada.. Neyse ki dünya onun farkında. Klasik müzik dünyasının en prestijli ödülü olarak değerlendirilen ECHO Klasik Ödülü, dünyaca ünlü piyanist Fazıl Say'a verildi.

Bu yıl 25’inci kez verilen ECHO Ödülleri’nin piyano kaydı kategorisi Fazıl Say’a takdim edildi. Say, Salzburg'taki Mozarteum’da gerçekleştirdiği altı CD'den oluşan ve 17’inci ve 18’inci yüzyıl eserlerinden oluşan Mozart Complete Piano Sonatas ile piyano kategorisinde ödüle layık görüldü. Albüm, dünyada Warner Music, Türkiye’de ise Ada Müzik etiketiyle yayınlanmıştı.

Fazıl Say ECHO Ödülü 2017

FAZIL SAY’IN KONÇERTOSUNA DA ÖDÜL

Say, ödülünü 29 Ekim’de Hamburg’un Elbphilharmonie sahnesinde düzenlenecek törenle alacak. Törende trompet sanatçısı Gábor Boldoczki de Say’ın yazdığı trompet konçertosu sayesinde en iyi enstrümanist kategorisinde ödüle layık görüldü.

Ünlü piyanist Fazıl Say, 2001, 2008 ve 2012’de de ECHO Ödülü’ne layık görülmüştü.
Sıradaki Haber Yükleniyor...