Çapsız Arap Bakan'a bak sen! Ankara yönetmeyecek


Çapsız Arap Bakan'a bak sen! Ankara yönetmeyecek
27 Aralık 2017 Çarşamba
17:22
Dünya

Türkiye'ye yönelik Arap dünyasından yapılan çirkin saldırılar artıyor.. arasındaki tansiyon düşmüyor... Birleşik Arap Emirlikleri Dışişleri Bakanı Enver Gargash Twitter üzerinden saçmaladı. Gargash, Twitter hesabından, "Arap dünyası Ankara ya da Tahran tarafından yönetilmeyecek" dedi.Son haftalarda Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) ile Türkiye arasında yaşanan gerilim yükseliyor… Birleşik Arap Emirlikleri Dışişleri Bakanı Enver Gargaş, Arap ülkelerinin Suudi Arabistan ve Mısır etrafında şekillenmesi gerektiğini söyledi.

BAE Türkiye
Resmi Twitter hesabı üzerinden açıklamalarda bulunan Gargash, Türkiye’yi hedef aldı. Geçtiğimiz hafta Fahrettin Paşa krizinin yaşandığı Birleşik Arap Emirlikleri’nin dışişleri bakanı, “Bölgedeki jeostratejik yarış Kahire ve Riyad merkezli güçlendirilmiş bir Arap birliğini gerekli kılıyor” ifadesini kullandı.

Reuters’ın aktardığı haberde Gargash’ın, “Mezhepsel ve partizan yaklaşım kabul edilebilir bir alternatif değil. Arap dünyası Tahran ve Ankara tarafından yönetilmeyecektir” dediği belirtildi.