Çadırkentte bomba yüklü araçla saldırı: 40 ölü, çok sayıda yaralı


Çadırkentte bomba yüklü araçla saldırı: 40 ölü, çok sayıda yaralı
15 Ağustos 2016 Pazartesi
00:30
Gündem

Türkiye sınırındaki, İdlib ilinin Atme Kasabası'ndaki çadırkentte patlama meydana geldi. Patlamada, ilk belirlemelere göre 35 Suriyelinin öldüğü, çok sayıda kişinin de yaralandığı belirtildi. Hatay valiliği tedavi için Türkiye'ye getirilen 4 kişinin öldüğünü duyurdu. Yerel kaynaklar ise patlamanın askeri karargahta ve 40 askerin öldüğünü onlarca akserin de yaralandığını bildirdi...Hatay’ın Reyhanlı İlçesi’ne birkaç kilometre uzaklıktaki Suriye’nin İdlib iline bağlı, muhaliflerin kontrolündeki Atme Kasabası’nda kurulu bulunan çadırkentte, akşam saatlerinde büyük bir patlama meydana geldi.

Yerel kaynaklar: Bomba yüklü araçla Özgür Suriye Ordusu'na (ÖSO) ait askeri karargaha saldırı düzenlendi, saldırıda 40 asker öldü, onlarca asker de yaralandı..

Yaralıların bir kısmı, Türkiye sınırından geçirilerek Hatay’ın Reyhanlı İlçesi’ndeki çeşitli hastanelere kaldırıldı.

TÜRKİYE’YE GETİRİLEN YARALILARDAN 4’Ü ÖLDÜ

Hatay Valiliği, Suriye’nin İdlib ilinin Atme Kasabası’ndaki çadırkentte meydana gelen patlamada yaralanıp Türkiye’ye getiren 8 yaralıdan, 4’ünün hayatını kaybettiğini açıkladı. Valilik’ten yapılan açıklamada şöyle denildi:

“14 Ağustos 2016 Pazar günü saat 21.00 sularında İlimiz Reyhanlı İlçesi Bükülmez Mahallesi yakınlarında Suriye sınırları içerisinde bulunan Atme Çadırkenti’nde bir patlama meydana gelmiştir.

İlimiz hastanelerine sevk edilen 8 yaralıdan 4 kişinin hayatını kaybettiği, 4 kişinin ise tedavisinin devam ettiği tespit edilmiştir. Suriye tarafında bulunan Atme Hastanesi’nde de yaralıların olabileceği değerlendirilmektedir.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.”

DHA