Bitlis'ten kötü haberler geliyor: 6 şehit..


Bitlis'ten kötü haberler geliyor: 6 şehit..
18 Ağustos 2016 Perşembe
14:39
Gündem

Güne PKK terörüyle uyanan Türkiye Elazığ'daki saldırının şokunu yaşarken bir hain saldırı haberi de Bitlis'ten geldi. Bitlis'in Hizan İlçesi kırsalındaki hain saldırıda 3'ü asker 1'i korucu 4 güvenlik görevlisi şehit oldu, 6 asker yaralandı. Bitlis-Tatvan Devlet Hastanesi'ne kaldırılan yaralı askerlerden 2'sinin daha hayatını kaybetmesiyle şehit sayısı 6'ya ulaştı. Son dakika haberleri ve hain saldırıyla ilgili tüm detaylar..Bitlis'in Hizan ilçesinde PKK'lı teröristlerle girilen çatışma ve meydana gelen patlamada şehit olan güvenlik görevlisi sayısı 6'ya ulaştı. 

Alınan bilgilere göre, Hizan ilçesindeki Nazar Köprüsü mevkiinde operasyona çıkan güvenlik güçleriyle PKK üyeleri arasında çıkan çatışmada 1 geçici köy korucusu şehit olurken, bölgeye takviye kuvvet sevk edildi. Bölgeye giden askeri aracın geçişi sırasında ise PKK'lı teröristlerce daha önceden yola yerleştirilen el yapımı patlayıcı infilak ettirilerek 3 asker şehit edilmiş, 7 asker ise yaralanmıştı. Bitlis-Tatvan Devlet Hastanesi'ne kaldırılan yaralı askerlerden 2'sinin daha hayatını kaybetmesiyle şehit sayısı 6'ya ulaştı. Bölgede operasyon devam ediyor.

Öte yandan Tatvan Belediyesi tarafından da hoparlörlerden anons yaptırılarak, yaralı askerler için kan vermek isteyen vatandaşların acil olarak Bitlis-Tatvan Devlet Hastanesine gitmesi istendi.