Bingöl'de alçak saldırı: 1 şehit 1 yaralı


Bingöl'de alçak saldırı: 1 şehit 1 yaralı
1 Eylül 2017 Cuma
04:49
Gündem

Bölücü terör örgütü PKK'lı hainlerden alçak saldırı.. Bingöl merkeze bağlı Alıncık Köyü kırsalında tespit edilen bir grup PKK'lı terörist ile güvenlik korucuları arasında çıkan çatışmada, 1 güvenlik korucusu şehit oldu, 1 güvenlik korucusu da ağır yaralandı.Bingöl merkeze bağlı Alıncık Köyü yakınlarında saat 21.30 sıralarında bir grup PKK’lı tesbit edildi. Teröristlerin etkisiz hale getirilmesi amacıyla güvenlik korucuları tarafından bölgede operasyon başlattıldı.

Operasyon kapsamında teröristler ile güvenlik korucuları arasında sıcak temas sağlandı. Çatışmada ilk ateşle birlikte güvenlik korucularından Nesip Özen şehit olurken, Nihat Çelik ise ağır yaralandı.

Bingöl Nesip Özel Şehit korucu
TERÖRİSTLER İLE ÇIKAN ÇATIŞMADA ŞEHİT OLAN GÜVENLİK KORUCUSU NESİP ÖZEN EVLİ VE 2 ÇOCUK BABASIYDI.

Olayın duyulmasıyla birlikte bölgeye jandarma özel harekat timleri sevkedilerek, şehit ve yaralı güvenlik korucusu çatışma bölgesinden alınarak Bingöl Devlet Hastanesi’ne getirildi. Şehit korucu Özen’in cenazesi hastane morguna kaldırılırken, yaralı korucu Nihat Çelik’in ameliyata alındığı öğrenildi.

Bingöl Nesip Özel Şehit korucu
BİNGÖL’DE PKK’LI TERÖRİSTLER İLE ÇIKAN ÇATIŞMADA ŞEHİT OLAN GÜVENLİK KORUCUSU NESİP ÖZEN.

Çatışmanın yaşandığı bölgeye sevkedilen jandarma özel harekat timleri ve komando ekipleri, kaçan teröristlerin etkisiz hale getirilmesi amacıyla operasyon başlattı.