Adana’da çatışma: 1 polis şehit, 2’si polis 3 yaralı


Adana’da çatışma: 1 polis şehit, 2’si polis 3 yaralı
5 Ağustos 2016 Cuma
00:08
Gündem

Adana'da iki grup arasında çıkan kavgayı ayırmak isterken polis memurları Mustafa Aksoy, Mustafa Görengül ile Osman Altınok yaralandı. İstirahatli Trafik Polisi Görengül kaldırıldığı hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen şehit oldu. Çıkan silahlı çatışmada ayrıca 2 polis ve 1 vatandaş yaralandı, yaralıların tedavileri devam ediyor.. Olay sonrası kaçan saldırganların yakalanması için geniş çaplı operasyon başlatıldıOlay, merkez Seyhan ilçesi'nin Kocavezir Mahallesi, Güney Kuşak Bulvarı üzerinde saat 20.30 sıralarında meydana geldi. İddiaya göre, kahvehanede oturan Hasan B. silahlı saldırıda ayaklarından yaralandı. Tabanca ile ateş açan saldırgan, olay yerine kısa sürede gelen ekiplerce gözaltına alındı. Polis ekipleri çalışma yaptıkları sırada, yaralının akrabaları, olay yerine geldi. Yaralının yakınları ile saldırganın akrabaları arasında arbede çıktı. 

Adana Şehit polis Mustafa Görengül

Karakol ve motosikletli yunus ekipleri tarafları ayırmaya çalışırken, üzerlerine yaylım ateşi açıldı. Karanlıktan yararlanan Hasan B.'nin yakınları, pompalı tüfek ve tabancalarla polisleri yaylım ateşine tuttu. Açılan ateşle, polis memurları Mustafa Aksoy, Osman Altınok ile olay yerinin yakınında oturan trafik polisi Mustafa Görengül eve girerken karnından yaralandı. 

 

Şehit Polis Mustafa Görengül, Adana
İstirahatli Trafik Polisi Mustafa Görengül kaldırıldığı hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen şehit oldu.

Adana Şehit mustafa Görengül

Caddeyi trafiğe kapatan polis ekipleri, saldırganlara ateşle karşılık verdi. Kaçan saldırganları yakalamak için polis geniş çaplı operasyon başlattı. Zırhlı araçlarla olay yerini ablukaya alan polis ekipleri, çelik yelek ve uzun namlulu silahlarla saldırganların oturduğu sokağa girdi. Evleri tek tek arayan ekipler, kaçan saldırganları yakalamak için çalışmasını sürdürüyor. 

Adana'da polis memuru Mustafa Görengül şehit oldu

Olay yerine gelen Adana Emniyet Müdürü Cengiz Zeybek, operasyonu yürüten ekiplerden bilgi aldı. Çukurova Dr. Aşkım Tüfekçi, Devlet ve özel Adana Hastanesi'ne kaldırılan yaralı polislerden Mustafa Görengül' şehit oldu. Olay ile ilgili soruşturma sürdürülüyor.