22 yaşındaki Gülizar Turan defnedildi: Ceylan gözlüm nasıl kıydılar


22 yaşındaki Gülizar Turan defnedildi: Ceylan gözlüm nasıl kıydılar
15 Ağustos 2016 Pazartesi
20:22
Türkiye

Gülizar Turan 22 yaşındaydı, Antalya'da hunharca işlenmiş vahşi bir cinayete kurban gitmiş ve cesedi ormanlık alanda bulunmuştu, genç kız bugün sonsuzluğa uğurlandı.. Antalya'da boğazı kesilip başı taşla ezilerek ormanlık alana atılan 22 yaşındaki Gülizar Turan'ın cenazesi toprağa verildi. Anne Menekşe Turan, cenazede, "Ceylan gözlüm nasıl kıydılar sana" diye feryat etti.Kepez İlçesi Fevzi Çakmak Mahallesi’nde dün ormanlık alanda piknik yapanlar tarafından, genç bir kıza ait ceset bulundu. Polis yaptığı incelemede başı taşla ezilen, boğazı kesilerek öldürülen cesedin dün hakkında kayıp başvurusu yapılan Gülizar Turan’a ait olduğunu belirledi. Uyuşturucu bağımlısı olduğu kaydedilen Gülizar Turan’ın cenazesi, toprağa verilmek üzere ailesi tarafından alındı. Kurşunlu Kent Mezarlığı’na getirilen Turan’ın cenazesi, ikindi vakti kılınan cenaze namazının ardından toprağa verildi.

Gülizar Turan Defnedildi

Foto: DHA

‘UYUŞTURUCU BAĞIMLISIYDI’

Anne Menekşe Turan, cenaze töreninde ayakta durmakta zorlandı. Kadınların arka tarafta saf tuttuğu cenaze namazında konuşan Menekşe Turan, “Ben kızımla en son dün saat 13.30’da görüştüm. Bugün öğleye kadar da aradım. Haberi geldi. Çocuğuma kim kıydıysa çıksın ortaya. Kayıp başvurusu da vermiştik. Kızımı Zeytinköy’de (Yeşildere Mahallesi) uyuşturucu bağımlısı yaptıkları için ilk oraya gittik. Zeytinköy’ü alt üst ettik. Bulamadık. Kızım oraya içmeye gidiyordu. Çocuğumu oradan kurtaramadım. Kendisi bırakacaktı ama onlar kızımı bırakmadılar” dedi.

Gülizar Turan cenaze töreni, Ceylan Gözlüme kıydılar

‘CEYLAN GÖZLÜM NASIL KIYDILAR’

10 yaşındaki çocukların dahi uyuşturucu kullandığını belirten Menekşe Turan, “Kızımın arkadaşları, televizyonda bir kızın öldürüldüğü ve kızıma benzediğini söyledi. Elimizle aldık çocuğumuzun cenazesini. Ben bir tokat vurmaya kıyamazken, aldılar kızımı elimden. Ceylan gözlüm nasıl kıydılar sana. Ben Zeytinköy’e diyetimi verdim” diye gözyaşı döktü.

Amca Necati Turan ise acı haberi memleketi Isparta’da aldığını söyleyerek, “Yeğenimle 15 gün önce telefonla konuşmuştuk. Sadece piknik yerinde kafasını keserek öldürdüklerini biliyorum” diye konuştu.

Erkek kardeşi Mehmet Turan ve amcası Necati Turan’ın omuzladığı genç kızın cenazesi, gözyaşları arasında toprağa verildi. Cenaze toprağa verilirken anne Menekşe Turan, kızı Yasemin’e sarılarak uzun süre gözyaşı döktü.

DHA