Yeni haber: İstanbul'da 11 ilçede PKK operasyonu: Çok sayıda gözaltı


Yeni haber: İstanbul'da 11 ilçede PKK operasyonu: Çok sayıda gözaltı
11 Ağustos 2017 Cuma
12:27
Gündem

Son dakika gelişmesi.. İstanbul'da sabah saatlerinde terör örgütü PKK'ya yönelik 11 ilçede, havadan helikopter ve özel harekat polislerinin de destek verdiği operasyonlar düzenlendi. Şu ana kadar 12 kişi gözaltına alındı.İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü (TEM) ekipleri, terör örgütü PKK'ya yönelik yaptığı operasyonda kırsal alanda ve örgütün Avrupa'daki kamplarında eğitim alarak şehir merkezlerinde örgüt adına eylem yapacağı belirlenen kişileri tespit etti.
Tespit edilen kişilerin esnafa etkinlik adı altında zorla davetiye sattığı da belirlendi.

Bunun üzerine ekipler sabah saatlerinde Arnavutköy, Avcılar, Ataşehir, Bağcılar, Bahçelievler, Esenler, Fatih, Gaziosmanpaşa, Küçükçekmece, Kartal ve Sultangazi'de eş zamanlı operasyon düzenledi. Yapılan operasyonda hakkında yakalama kararı bulunan 18 kişiden 12'si gözaltına alındı. 6 şüphelinin ise yakalanması için çalışmalar devam ediyor.

Şüphelilerin adreslerinde yapılan aramalarda 3 tabanca, 1 otomatik tüfek, 1 av tüfeği ile çok sayıda basılı ve dijital örgütsel doküman ele geçirildi. Gözaltına alınan 12 kişi Vatan Caddesi'nde bulunan Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'ne götürüldü.