Türkiye 2018 Eurovision'a 'Manga' grubu ile dönüyor


Türkiye 2018 Eurovision'a 'Manga' grubu ile dönüyor
2 Ağustos 2017 Çarşamba
14:51
Magazin

Flaş gelişme.. 8 yıl aradan sona Türkiye yeniden Eurovision Şarkı Yarışması’nda yer alacak. Türkiye'yi 2018 Eurovision'da maNga'nın temsil edeceği konuşuluyor. TRT yönetiminin fikir değişikliği yaptığı öğrenilirken, mAnga grubu'ta Twitter hesabından duyurdu. Türkiye, komşu ülkeler arası ve özellikle İskandinav ülkelerinin birbirine karşılıklı oy vermesi nedeniyle oylama sistemini eleştirerek bir daha katılmayacağını açıklamıştıTürkiye ilk defa 1975 yılında Semiha Yankı ile katıldığı, 2003'de Sertab Erener’in 167 puan alarak birinciliği kazandığı Eurovision Şarkı Yarışması’na son olarak 2012 yılında Can Bonomo ile katılmış ve yarışmada bir daha bulunmama kararı almıştı.

TRT yönetimi dört yıl sonra bu konudaki fikrini değiştirdi ve Eurovision’a tekrar katılma kararı aldı.

Hadise Eurovision yarışması
Eurovision'a katılan bir diğer şarkıcı Hadise...

2018 Eurovision Yarışması'nda Türkiye'yi 2010 yılındaki We Could Be The Same şarkısıyla ikincilik kazanan maNga ikinci kez temsil edecek.

Can Bonomo Eurovizyon

Son yıllardaki yarışmalara ağırlıklı olarak İngilizce şarkılarla katılan Türkiye'nin 2018 için nasıl bir karar alacağı hakkında henüz resmi bir bilgi olmasa da maNga haberi Twitter hesabından verdi.

Manga Eurovision Twiti

maNga tweet'inde "Eurovision ? Yine yeni yeniden..." ifadelerini kullandı.

Gelişmelerin ardından maNga bir açıklama yaptı:

Manga Eurovision yarışması 2018 Türkiye