Tüm Türkiye'yi ve işyeri sahibini sevindiren hırsızlık olayı


Tüm Türkiye'yi ve işyeri sahibini sevindiren hırsızlık olayı
4 Ağustos 2017 Cuma
21:14
Gündem

Muğla'nın Fethiye ilçesindeki bir sahafa giren kişi, yaklaşık 10 kitabı yanında alarak götürdü. İŞyerinin güvenlik kamerı kayıtları izleyen kitapçı ise buruk bir murluluk yaşadı.. İşyeri sahibi, "Okuma oranının düşük olduğu bir ülkede kitap çalınması, bir kitapçı olarak beni sevindirdi" dedi. Kitapçı ayrıca, 'biz insanların parasızlığına değil ama kitapsızlığına çare olabiliriz. Bu nedenle şikayetimden vazgeçebilirim.' sözleriyle de takdir topladı. İşte Güvenlik kamerasına yansıyan o anlar..Muğla'nın Fethiye ilçesindeki bir sahafa giren kişi, yaklaşık 10 kitabı yanında alarak götürdü..

Cumhuriyet Mahallesi Kordon boyundaki kitapçıya giren kişinin kitapları çalma anı iş yerindeki güvenlik kameralarına yansıdı. Sahaf sahibi Cumhur Durmaz, gazetecilere yaptığı açıklamada, işyerinde etrafın dağınık olduğunu görünce güvenlik kamerası kayıtlarını incelediğini ve çok şaşırdığını söyledi.

Kitaplar çalındığı için hem sevindiğini hem üzüldüğünü anlatan Durmaz, "Okuma oranının düşük olduğu bir ülkede kitap çalınması, bir kitapçı olarak beni sevindirdi. İşletmenin dağıtılması ise beni üzdü. Giden kitap olduğu için buna hırsızlık diyemiyorum." dedi.

İŞTE O ANLAR

"ŞİKAYETİMDEN VAZGEÇEBİLİRİM"

Durmaz, gelen kişinin dükkandan yaklaşık 10 kitap aldığını, başka bir şeye dokunmadığını da ifade etti. Hırsızlığın kötü bir alışkanlık olduğunu vurgulayan Durmaz, şunları kaydetti:

"Kitapları alan ve dükkanı dağıtan kişiden şikayetçi oldum. Çalınan şey kitap. Kişi bulunduğu zaman şikayetimden vazgeçebilirim. Biz işletme olarak 'İnsanların parasızlığına çare olamayız belki ama kitapsızlığına çare olabiliriz.' diyoruz. Çalmak yerine, birisi gelip kitap istediğinde seve seve veririm." diye konuştu.

Güvenlik kameralarınca kaydedilen görüntülerde, zanlının bisikletle işletmenin önünde durduğu, içeriden iki kez kitap alıp, bisikletin önüne koyduktan sonra gittiği görülüyor. DHA