Tombili'nin heykeli dikilecek


Tombili'nin heykeli dikilecek
16 Ağustos 2016 Salı
15:59
Yaşam

1 Ağustos’ta hayata gözlerini yuman, Tombili’nin heykeli dikilecek. Change.org adlı internet sitesinde başlatılan imza kampanyasında toplanan imzalar 10'binleri bulunca Kadıköy Belediyesi bu beklentiye tepkisiz kalmadı. Duruşuyla bir fenomen olan Tombili'nin ölümü bütün dünyada üzüntüyle karşılanmış, hatta bazı haber siteleri ve sosyal mecralarda başsağlığı mesajları bile yayınlanmıştı.İstanbul Kadıköy Belediyesi change.org Tombili adına başlatılan imza kamyansına  şu açıklamayı yaptı: 
“Geçtiğimiz günlerde kaybettiğimiz, duruşuyla gönüllerde taht kuran muhitimizin sevilen kedilerinden Tombili’nin hatırasını yaşatmak için uygun bir tasarım çalışmasına başladık. Gelişmeleri sizlerle paylaşacağız. Kampanyayı başlatan ve destek veren herkese teşekkür ederiz.”

Tombili kedinin heykeli dikilecek

TOMBİLİ İÇİN İMZA KAMPANYASI BAŞLATILMIŞTI

“Anadolu Kedisi Projesi olarak Tombili’nin ölümsüzleştirilmesi ve beraberinde hayvansevgisinin aşılanması için, Kadıköy Belediyesi’nden ve gönüllü heykeltraşlarımızdan Ziverbey’e Tombili’nin kaldırım taşında oturan bir heykelinin yapılmasını talep ediyoruz.”