Son dakika: TSK'dan açıklama: 2 asker şehit 1 yaralı


Son dakika: TSK'dan açıklama: 2 asker şehit 1 yaralı
17 Şubat 2018 Cumartesi
19:17
Gündem

Son dakika.. 2 kahraman askerimiz terör örgütleriyle girilen çatışma ve saldırılarda şehit oldu.. Hakkari'de Uzman Çavuş Mustafa Eker, Zeytin dalı Harekatı'nda Astsubay Kıdemli Çavuş Göksu Şahin şehit oldu.. Kahraman askerlerimizin baba ocaklarına şehit ateşi düştü..SON DAKİKA.. TSK'DAN PEŞ PEŞE ACI AÇIKLAMALAR GELDİ.. 3 KAHRAMAN ASKEİRMİZ ŞEHİT OLDU..

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından yapılan açıklamaya göre; Hakkâri/Şemdinli bölgesinde, bölücü terör örgütü mensupları tarafından gerçekleştirilen silahlı saldırı sonucunda bir asker şehit oldu, bir asker yaralandı. Ayrıca Zeytin Dalı Harekâtı kapsamında düzenlenen operasyonlarda ise bir asker şehit oldu. 

ZEYTİN DALI HAREKATI'NDA ŞEHİT SAYIMIZ 32 OLDU

20 Ocak 2018'de başlatılan Zeytin Dalı Harekatı'nda şehit olan askerlerin sayısı 32'ye yükseldi.

ÖLDÜRÜLEN TERÖRİST SAYISI 1595 OLDU

TSK'dan harekata ilişkin bu sabah yapılan açıklamada 1595 teröristin etkisiz hale getirildiği bildirilmişti. 

Şehit olan Piyade Uzman Çavuş Mustafa Eker
Şehit olan Piyade Uzman Çavuş Mustafa Eker

Hakkari'de şehit olan Piyade Uzman Çavuş Mustafa Eker'in şehadet haberi Ankara'da yaşayan babası Hasan Eker'e verildi. Merkeze bağlı Kalehisar köyü nüfusuna kayıtlı şehit Eker'in bekar olduğu cenazesinin yarın Kalehisar köyünde toprağa verileceği öğrenildi.

Şehit olan Astsubay Kıdemli Çavuş Göksu Şahin
Şehit Astsubay Kıdemli Çavuş Göksu Şahin

Zeytin Dalı Harekatı kapsamında görev yaparken bugün ağır yaralanan, kaldırıldığı hastanede şehit olan Astsubay Kıdemli Çavuş Göksu Şahin'in acı haberi akşam saatlerinde Bursa'nın Merkez Osmangazi ilçesinde yaşayan ailesine verildi. Şehit Şahin'in kaldığı eve Türk bayrakları asıldı.

 

TSK'dan yapılan açıklama şu şekilde;

17 Şubat 2018 tarihinde Hakkâri/Şemdinli bölgesinde, bölücü terör örgütü mensupları tarafından gerçekleştirilen silahlı saldırı sonucunda bir kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, bir silah arkadaşımız yaralanmıştır.

Zeytin Dalı Harekâtı kapsamında icra edilen operasyonlarda ise bir kahraman silah arkadaşımız şehit olmuştur.

Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu saldırılarda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, şehitlerimizin kederli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile Yüce Türk milletine başsağlığı ve sabır; yaralanan kahraman silah arkadaşımıza acil şifalar dileriz.

Türk Silahlı Kuvvetleri asil Türk milletinden almış olduğu güç ile tüm terör örgütleriyle mücadelesine en son terörist etkisiz hâle getirilinceye kadar azim ve kararlılıkla devam edecektir.