Son dakika: Savcı: Reza Zarrab suçunu kabul edip itirafçı oldu


Son dakika: Savcı: Reza Zarrab suçunu kabul edip itirafçı oldu
28 Kasım 2017 Salı
18:11
Gündem

Son dakika haberi.. ABD’de süren Zarrab davası resmen Atilla davasına döndü.. Davanın savcısı, Reza Zarrab'ın suçunu kabul ettiğini ve Halkbank eski Genel Müdür Yardımcısı Hakan Atilla’ya tanıklık yapacağını açıkladı. Zarrab'ın ititrafçı olduğu ve ABD yargısıyla işbirliği yaptığı kesinleşmiş oldu. Atilla'nın deliller için istediği süre talebi reddeildi. Zarrab'ın yarın duruşmaya katılacağı açıklandıHalkbank eski Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Hakan Atilla davasında jürili duruşma başlıyor. Savcı, İran asıllı Türk vatandaşı Reza Zarrab'ın Atilla'ya karşı tanıklık yapacağını duyurdu. Yargıç, Sarraf'la ilgili konuların yarın görüşüleceğini açıkladı. 

Atilla'nın avukatlarının savcılığın yeni sunduğu delillerle ilgili hazırlık için istedikleri süre talebi reddedildi. Hakimin talebi reddetmesiyle jürili duruşma için düğmeye basılmış oldu.

Dava kapsamında kritik bir açıklama da savcıdan geldi. Savcı, Sarraf'ın Mehmet Hakan Atilla'ya karşı tanıklık yapacağını duyurdu. Sarraf'ın bugün ya da yarın mahkemeye götürüleceği belirtiliyor. Yargıç, Sarraf'la ilgili konuların yarın görüşüleceğini açıkladı.

İran asıllı Türk işadamı Reza Zarrab 22 Mart 2016'da ABD'nin İran'a yönelik ambargolarını delme ve kara para aklama suçlamalarıyla gözaltına alınıp tutuklanmıştı. Mart 2017'de ise Halkbank eski Genel Müdür Yardımcısı Hakan Atilla, ABD'den Türkiye'ye dönmek üzereyken aynı suçlamalarla gözaltına alınıp tutuklanmıştı.
İlk olarak "ABD Rıza Sarraf'a karşı" olarak adlandırılan davanın başlığı sonradan "ABD Mehmet Hakan Atilla'ya karşı" olarak değiştirilmişti.