Son dakika: MHP'de yeni toplu istifa: Akşener'in partisine geçtiler..


Son dakika: MHP'de yeni toplu istifa: Akşener'in partisine geçtiler..
22 Eylül 2017 Cuma
01:09
Gündem

Son dakika. Milliyetçi Hareket Partisi peş peşe toplu istifa haberleriyle sarsılmaya devam ediyor.. Balıkesir Savaştepe İlçesi MHP ilçe teşkilatında, aralarında eski ilçe başkanlarının ve 2 belediye meclis üyesinin de bulunduğu çok sayıda parti üyesi istifa etti. İstifa edenlerin sayısının 69 olduğu ve Meral Akşener'in kuracağı partide siyasi çalışmalarına devam edecekleri açıklandı..MHP Balıkesir Savaştepe İlçe Teşkilatı'nda görevli 69 üye, partilerinden topluca istifa ettiklerini açıkladı

İstifa dilekçelerini Savaştepe İlçe Seçim Kurulu'na sunan üyeler adına, MHP Genel Merkezi tarafından daha önce feshedilen ilçe yönetim kurulunun başkanı Abdullah Ceylan açıklama yaptı.

"AKŞENER TARAFINDAN KURULACAK YENİ PARTİDE DEVAM EDECEĞİZ"

Ceylan, şunları söyledi: "Mensubu bulunmuş olduğumuz Milliyetçi Hareket Partisi'nin artık milliyetçi, ülkücü çizgiden uzaklaşmış olduğunu üzüntüyle izlemekteyiz. Bizler Milliyetçi Hareket Partisi'nin, ülkücü hareketin iktidar olması için maddi ve manevi her türlü fedakarlıkta bulunduk. Delegeyi hiçe sayan, 800 delegenin iradesini görmeyen, nereye, nasıl ve ne şekilde hizmet ettiği bilinmeyen bir Genel Başkan'ın arkasından gitmek, biz ülkücülerin Türk Milleti'ne yapabileceği en büyük ihanettir.

Abdullah Ceylan MHP Balıkesir

Bizler bu ihanetlere ortak olmamak ve yine bu ihanetlere dur demek için Milliyetçi Hareket Partisi Savaştepe İlçe Teşkilatı'ndan 69 üye istifa ediyoruz."
Ceylan, İstifa eden 69 kişinin ise bundan sonraki siyasi hayatlarına Meral Akşener tarafından kurulacak olan yeni partide devam edeceğini söyledi.

EN SON AYDIN'DA 70 PARTİLİ İSTİFA ETMİŞTİ:

Son olarak 2 gün önce MHP Aydın Bozdoğan eski ilçe başkanı Birol Özsoy ile birlikte yaklaşık 70 kişi, Atatürk Parkı'nda gerçekleştirilen basın toplantısıyla MHP'den istifa ettiklerini açıklamıştı