Kuzey Kore 3 füze birden fırlattı


Kuzey Kore 3 füze birden fırlattı
26 Ağustos 2017 Cumartesi
05:02
Gündem

Son dakika gelişmesi. Kuzey Kore dünyayı füze denemeleriyle tehdit etmeye devam ediyor. Son olarak gece yarısı kısa menzilli 3 füze daha fırlatıldıSon dakika gelişmesi. Kim Jong-Un ateşle oynama devam ediyor..

Yonhap Haber Ajansı'nın Güney Koreli askeri yetkililere dayandırdığı bilgiye göre Kuzey Kore, kimlği henüz tanımlanamayan bir veya birden fazla füze fırlattı. 

İddiaya göre atılan füze veya füzeler Güney Kore'nin 250 km kuzeydoğusundaki Japon Denizi'ne düştü. 

ÜÇ ADET FÜZE FIRLATILDI

ABD Pasifik Komutanlığı da, Kuzey Kore’nin üç adet kısa menzilli balistik füze fırlattığını tespit ettiklerini açıkladı. Sputnik’te yer alan habere göre; gerçekleşen fırlatma, Kuzey Kore’nin bu sene içerisinde gerçekleştirdiği 13. füze denemesi oldu.

Kore Kim Yong-hu

EMRİ KİM VERDİ!

ABD ile nükleer gerilimin sürdüğü Kuzey Kore’de resmi medya, Çarşamba günü Kuzey Kore lideri Kim Jong-un’un, kıtalararası balistik füzelerde (ICBM) kullanılmak üzere katı yakıt motoru ve savaş başlığı uçları imalatının arttırılması için emir verdiğini duyurmuştu.

Kuzey Kore’den yayınlanan fotoğraflar Pyongyang’ın ‘Pukguksong-3’ adlı yeni bir balistik füze geliştirdiğini de ortaya koymuştu.