Son dakika: Kars'ta okullar, kar ve tipi nedeniyle tatil edildi


Son dakika: Kars'ta okullar, kar ve tipi nedeniyle tatil edildi
6 Aralık 2017 Çarşamba
16:49
Gündem

Son dakika haberi.. Kars kent merkezinde yoğun kar yağışı nedeniyle eğitime yarın 1 gün süreyle ara verildi. Kars Valisi Doğan: yoğun kar yağışı ve tipi sebebiyle ilk orta ve lise düzeyindeki tüm okullar 7 Aralık 2017 tarihinde bir gün süreyle tatil edilmiştir. Kar kalınlığının yaklaşık 15 santimetreyi bulduğu Kars il genelinde yarın (perşembe) okulların bir gün süre ile tatil edildiği açıklandı. Digor yolunda etkili olan yoğun kar nedeniyle bazı TIR sürücüleri yolda kaldı.Son dakika haberi..

Kars Valiliği yoğun kar yağışı nedeniyle okulların tatil edildiğini açıkladı..

Kars kent merkezinde yoğun kar yağışı nedeniyle eğitime yarın 1 gün süreyle ara verildi.

  • KARS HAVA DURUMU? KAR YAĞIŞI DEVAM EDİYOR..
  • EĞİTİME KAR ENGELİ, OKULLAR BİR GÜN SÜRE İLE TATİL EDİLDİ..

KARS VALİSİ DOĞAN'DAN TATİL AÇIKLAMASI

Kars Valisi Rahmi Doğan, yaptığı açıklamada, bölgede etkili olan kar yağışının dün gece saatlerinden itibaren il genelinde etkili olmaya başladığını söyledi. Bu sebeple eğitime ara verildiğini ifade eden Doğan, "İlimiz ve ilçelerimizdeki yoğun kar yağışı ve tipi sebebiyle ilk orta ve lise düzeyindeki tüm okullar 7 Aralık 2017 tarihinde bir gün süreyle tatil edilmiştir." bilgisini paylaştı.

İŞTE KARS 5 GÜNLÜK HAVA TAHMİNİ;
Kars okullar tatil edildi, Kars Hava Durumu

ŞOFÖRLER ZOR ANLAR YAŞIYOR

Doğan, olumsuz hava koşulları yüzünden kamuda çalışan engelli ve hamilelerin de yarın idari izinli sayılacağını bildirdi.

Kent genelinde etkili olan kar yağışı günlük yaşamı olumsuz etkilemeye devam ederken bazı yollarda ise sürücüler zor anlar yaşıyor. Digor yolu rampalar mevkii olarak bilinen noktada kar yağışı ve buzlanma nedeniyle birçok TIR yolda kaldı. Yolun trafiğe kapanmasıyla Digor-Kars karayolunda yaklaşık 1 saat ulaşım sağlanamadı.

Kars Kar Yağışı ve eğitime kar engeli
Ardından yoldaki bir TIR çekildi ve trafik tek şeritten sağlanmaya başlandı. Bazı sürücüler araçlarına zincir takarak ilerleyebildi, bazıları da tüm imkanları zorlamasına rağmen aracını hareket ettiremedi. Sürücülerden bazıları küreklerle lastiklerin altına kar altından toprak bulup dökmeye çalıştı, bazıları taktıkları zincirlerin de kırılmasıyla çaresizce beklemeye başladı. Yolda kalan TIR’ların yanından geçmeye çalışan bazı otomobiller de yolda kaldı.

Kars Kar Yağışı ve eğitime kar engeli


Büyükbaş hayvan taşımacılığı yapan TIR sürücüsü Baytar Uluç, “Saat 7’den beri yoldayız. Greyder gelip burada çalışma yapıyor ama buraya tuzlama yapılması lazım. Burada tuzlama yapılırsa daha rahat çıkarız. Kendi imkanlarımızla çıkmaya çalışıyoruz, mecburen de yolu kapatıyoruz. Bizde toprak, taş atarak çıkmaya çalışıyoruz” diye konuştu. DHA