İzmir’de bomba ihbarı asılsız çıktı

İzmir’de bomba ihbarı asılsız çıktı
2 Aralık 2016 Cuma
12:10
Gündem

Son dakika İzmir'de bomba ihbarı yapıldı… Bölgeye Ambulanslar, polis ve bomba imha uzmanları sevk edildi.. İzmir'in Karşıyaka ilçesinde bir iş hanında bomba ihbarı üzerine etraftaki iş yerleri, evler ve bankalar boşaltıldı. Polis ekipleri, bomba dedektörü köpekler yardımıyla binalarda arama yaptı. Yapılan aramalarda herhangi bir olumsuzluğa rastlanmadığı bildirildi.

Edinilen bilgiye göre, Karşıyaka ilçesindeki çarşıda, bir iş hanında bomba ihbarı yapıldı. İzmir’in en yoğun noktalarından birisi olan çarşıdaki iş hanında bomba şüphesiyle bölgeye çok sayıda polis ekipleri ve bomba imha uzmanları sevk edildi. Bölgeye gelen ekipler, bomba ihbarı yapılan binaya yakın yerleri teker teker boşalttı.

Bankalardan, iş yerlerinden ve evlerden olmak üzere toplamda 20 binadan tahliye edilen vatandaşlar güvenli bölgeye alındı.   Öte yandan, polis ekipleri köpekler yardımıyla binalarda arama başlattı.  Çarşının bulunduğu yolun her iki tarafında ve sokak başlarında da önlem alındı. Olay yerine bomba imha uzmanları sevk edildi. Polis ekipleri, bomba dedektörü köpekler yardımıyla binalarda arama yaptı.  Yapılan aramalarda herhangi bir olumsuzluğa rastlanmadığı bildirildi.