Son dakika: İzmir'de askeri uçak düştü: 2 Şehit


Son dakika: İzmir'de askeri uçak düştü: 2 Şehit
16 Şubat 2018 Cuma
11:43
Gündem

Son dakika haberi.. İzmir'de askeri uçak düştü.. Şehitlerimiz var.. İzmir Çiğli 2'nci Ana Jet Üssü'nde eğitim uçağının düştüğü, 2 pilotun şehit olduğu bildirildi.SON DAKİKA İZMİR'DE ASKERİ UÇAK DÜŞTÜ: 2 PİLOT ŞEHİT

İzmir Çiğli'de içinde 2 askeri personelin bulunduğu askeri eğitim uçağı kalkıştan kısa süre sonra düştü, 2 asker şehit oldu. Düşen askeri eğitim uçağının bulunduğu yere çok sayıda ambulans, itfaiye ve arama-kurtarma ekibinin sevk edildiği bildirildi... TSK, uçağın enkazına ve şehitlerin naaşına ulaşıldığını açıkladı.

izmir askeri uçak düştü
TSK'dan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi..

"Çiğli/İzmir 2’nci Ana Jet Üs Komutanlığından 16 Şubat 2018 tarihinde tecrübe uçuşu maksadıyla kalkış yapan bir eğitim uçağımız düşmüştür.  İki kahraman personelimiz şehit olmuştur."

TSK’dan olayla ilgili yapılan ilk açıklamada “16 Şubat 2018 tarihinde saat 10.26'da konuşlu bulunduğu Çiğli/İzmir 2'nci Ana Jet Üs Komutanlığından tecrübe uçuşu maksadıyla içinde iki pilot ile kalkış yapan bir SF-260D eğitim uçağımız ile saat 10.49 civarında radar irtibatı kesilmiştir. Müteakiben başlatılan arama kurtarma faaliyeti neticesinde havaalanının 3 km kuzeyinde uçağımızın enkazına ve iki kahraman personelimizin naaşlarına ulaşılmıştır. Kaza Kırım İlk Değerlendirme Heyeti tarafından bölgeye intikal edilerek olay inceleme faaliyetlerine başlanmıştır. Bu elim kaza neticesinde şahadet mertebesine erişen kahraman silah arkadaşlarımıza Allah'tan rahmet değerli aile fertlerine, Türk Silahlı Kuvvetlerimize ve yüce Türk Milletine başsağlığı dileriz.” denildi.

KALKIŞTAN KISA SÜRE SONRA DÜŞTÜ

Bugün saat 11.00 sıralarında, içinde 2 askeri personelin bulunduğu askeri eğitim uçağının kalkıştan kısa süre düştüğü, olay yerine çok sayıda ambulans, itfaiye ve arama- kurtarma ekibinin sevk edildiği bildirildi.