İstanbul Merter'de iş merkezinde büyük yangın


İstanbul Merter'de iş merkezinde büyük yangın
19 Ağustos 2016 Cuma
13:21
Gündem

İstanbul Merter'de bir iş merkezinde yangın çıktı. Bölgeye itfaiye ekipleri sevk edildi.. E-5 karayolu Merter-Cevizliğibağ arasında da trafik çift yönlü durdu. Yoğun çalışmaların ardından kontrol altına alınabilen yangın nedeniyle gökyüzü siyaha büründü. Hızla büyüyen yangına müdahale etmesi için çok sayıda itfaiye ekibi ile bir adet de helikopter görevlendirildi.Zeytinburnu Demirciler Sitesi’ndeki 10 katlı bir iş merkezinin zemin katında saat 12.30’da henüz bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı. Yapı malzemelerinin bulunduğu iş yerinde çıkan yangın kısa sürede tüm binayı sardı.

İstanbul Merter'de iş merkezinde büyük yangın
Yangına havadan da müdahale edildi.

 

TAHLİYE EDİLDİ

Alevlerin diğer katlara sıçraması nedeniyle içeride bulunanlar kendilerini dışarı attı. Yangın sırasında gökyüzüne yoğun duman yükseldi. İhbar üzerine bölgeye çok sayıda itfaiye ekibi sevk edildi.
Bu arada, iş merkezinde çalışan bazı vatandaşlar dumandan etkilenince ambulansla hastaneye kaldırıldı.

İstanbul Merter'de iş merkezinde büyük yangın
Yangından yükselen dumanlar uzak noktalardan da göründü.

BÜYÜK HASAR VAR

Yaklaşık 1 saatte kontrol altına alınan yangın, iş merkezinde büyük hasara yol açtı. Can kaybının yaşanmadığı yangınla ilgili polis inceleme başlattı. Yangın sırasında iş merkezinde bulunan çalışanlar, büyük panik yaşadıklarını ve dumanların binayı kapladığını görünce hemen kendilerini dışarıya attıklarını söyledi. Alevlerin yükseldiği yangını vatandaşlar cep telefonlarıyla görüntüledi. Yangınla ilgili inceleme sürüyor.

DHA