İstanbul'da 'Zeytin Dalı' paylaşımı yapan 57 kişiye gözaltı ve yakalama


İstanbul'da 'Zeytin Dalı' paylaşımı yapan 57 kişiye gözaltı ve yakalama
21 Ocak 2018 Pazar
23:13
Gündem

Son dakika.. TSK'nın terör örgütlerine yönelik başlattığı harekata ilişkin paylaşımlarda 'terör örgütü propagandası' yaptıkları belirlenen kişiler hakkında gözaltı ve yakalama kararı çıkartıldı.. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, Zeytin Dalı Harekatı'na ilişkin, terör örgütü PKK/PYD propagandası yürüttüğü tespit edilen 57 şüpheli hakkında yakalama ve gözaltı kararı verildiğini açıkladı.. İçişleri Bakanlığı 24 kişinin gözaltına alındığını açıkladı.SON DAKİKA... ZEYTİN DALI HAREKATI'NA YÖNELİK KARA PROPAGANDA YANLAR HAKKINDA YAKALAMA VE GÖZALTI KARARI VERİLDİ...

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, Zeytin Dalı Harekatı'na ilişkin, sosyal medya paylaşımları üzerinden terör örgütü PKK/PYD propagandası yürüttüğü tespit edilen 57 şüpheli hakkında yakalama ve gözaltı kararı verdi.  İçişleri Bakanlığı 24 kişinin gözaltına alındığını açıkladı.

Öte yandan, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan, Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından PKK/PYD ve IŞİD unsurlarına yönelik yürütülen operasyona (Zeytin Dalı Harekatı) ilişkin terörü ve terör örgütlerini övücü ve toplumu yanıltıcı mahiyette, gerçeğe aykırı haber ve sosyal medya paylaşımlarının takip edildiği bildirildi.

Başsavcılıktan yapılan açıklamada, Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve onun aziz milleti adına Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından PKK/PYD ve IŞİD unsurlarına yönelik yürütülen operasyon hatırlatıldı.

Operasyonla ilgili terörü ve terör örgütlerini övücü ve toplumu yanıltıcı mahiyette gerçeğe aykırı haber ve sosyal medya paylaşımlarının takip edildiği ve gerekli tespitlerin yapıldığı vurgulanan açıklamada, şunlar kaydedildi:

"PAYLAŞIMLARA İLİŞKİN TESPİTLER DEVAM EDİYOR"

"Bununla birlikte, terör örgütlerine destek ve provakasyon amaçlı gösteri veya taşkınlık yapanlar hakkında, Cumhuriyet Başsavcılığımızca iletişime geçilerek alınacak talimatlar doğrultusunda yasal gereğinin yapılması için ilgili kolluk birimleri bilgilendirilmiştir. Bu meyanda yürütülen soruşturma kapsamında suç unsuru taşıyan paylaşımlara ilişkin tespitler devam etmektedir."

AA